2,3 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Pożar garażu w miejscowości Woliczka. W środku były dwa samochody osobowe

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj późnym popołudniem strażacy walczyli z płomieniami w miejscowości Woliczka. Ogień objął cały garaż, w którym znajdowały się dwa samochody osobowe.

  O godzinie 17:45 strażacy z OSP Świlcza naszej jednostki zostali wezwani na alarm do remizy. Od dyżurnego SKKM w Rzeszowie otrzymali informacje o pożarze garażu w miejscowości Woliczka.

  fot. materiały OSP Świlcza

  Po dotarciu na miejsce strażacy, zastali garaż objęty ogniem. Po rozpoznaniu okazało się, że w garażu znajdują się dwa pojazdy osobowe, w tym jeden z instalacją LPG. W budynku na szczęście nie było nikogo.

  fot. materiały OSP Świlcza

  Strażacy rozwinęli 2 linie gaśnicze i przystąpili do działań. KDR przekazał sytuacje do Stanowiska Kierowania i poprosił o dodatkowe SIŚ. Budynek wyposażony był w instalacje fotowoltaiczną, co stanowiło dodatkowe zagrożenie dla strażaków. Ponadto bramy garażowe były opuszczone, a z powodu braku prądu ich podniesienie było niemożliwe.

  fot. materiały OSP Świlcza

  Na miejsce dotarły dodatkowe zastępy. Wspólnymi siłami strażacy wyłamali bramy co dało skuteczniejsze możliwości gaszenia pożaru. Po kilkudziesięciu minutach pożar został opanowany. Rota weszła na poddasze budynku, aby sprawdzić czy nie ma tam zagrożenia pożarowego. Następnie użyto wentylator oddymiający, który oddymił pomieszczenia. Zgromadzone nadpalone rzeczy w garażu, dokładnie przelano oraz całość budynku sprawdzono kamerą termowizyjną. Działania zostały zakończone, kierujący działaniami przekazał wytyczne właścicielowi budynku i wszystkie zastępy wróciły do koszar.

  fot. materiały OSP Świlcza

  Siły i środki:

  – 323[R]21 GBARt – JRG 3 Rzeszów

  – 323[R]35 GCBAPr Mercedes – JRG 3 Rzeszów

  – 328[R]57 GLM Renault – OSP Woliczka

  – 339[R]22 GBARt Mercedes – OSP Świlcza

  – 339[R]25 GBA Volvo – Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcianie k/Rzeszowa

  – patrol Policji – KP II Rzeszów

  – Pogotowie Energetyczne

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com