piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Zwiększenie środków na budowę nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Władze Rzeszowa postanowiły zwiększyć budżet na budowę nowej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie o 3,03 mln zł. Dzięki temu będzie można podpisać umowę na jej wykonanie. Budynek, w którym mieści się obecna hala ma zostać całkowicie zburzony.

  Do przetargu na rozbiórkę starej hali i budowę w jej miejscu nowego obiektu zgłosiły się trzy firmy. Najniższa oferta wynosiła 10,78 mln zł, a najwyższa 18,29 mln zł. Miasto nie mogło podpisać umowy z wykonawcą, ponieważ kwota przeznaczona na tę inwestycję w budżecie miasta była znacznie niższa. Dlatego postanowiono zwiększyć budżet. Dzięki temu prace będą mogły rozpocząć się dużo szybciej. Podczas najbliższej sesji 25 stycznia, radni mają zarezerwować dodatkowe 3,03 mln zł.

  Sprawdzamy jeszcze oferty, które zostały złożone do przetargu. Jeżeli rada miasta zdecyduje się zwiększyć budżet na halę, a najniższa ze złożonych ofert spełni warunki przetargowe, podpiszemy umowę na wykonanie hali

  – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

  fot. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszów

  I Liceum Ogólnokształcące mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy głównym deptaku, na ul. 3 Maja. Jego zaplecze sportowe to przede wszystkim hala sportowa dobudowana do kamienic znacznie później. Początkowo planowano jej generalny remont, ale fachowe ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe. Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.

  Nowa hala sportowa ma mieć dwa poziomy. Na parterze zaplanowano boisko wielofunkcyjne, trybuny na 230 osób, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych. Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com