wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Tadeusz Ferenc Honorowym Obywatelem Miasta. Uroczyste świętowanie 668-Lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj stolica Podkarpacia świętowała 668-lecie swojej lokacji. W uroczystym świętowaniu w Filharmonii Podkarpackiej wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa Władysław Ortyl.

  19 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie świętowano 668-Lecie Lokacji Miasta Rzeszowa. Uroczyste spotkanie na okoliczność urodzin miasta stanowiło również okazję do nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tadeuszowi Ferencowi.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na początku wydarzenia przyszedł czas na przeniesienie się w przeszłość. Mieszkańcy mogli obejrzeli film przybliżający im historię miasta Rzeszowa. Podczas uroczystego wieczoru uhonorowano także laureatów Wielkiego Testu Wiedzy o Rzeszowie.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Punktem kulminacyjnym wydarzenia była ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tadeuszowi Ferencowi – prezydentowi, który rządził miastem od 2002 do 2021 roku i przyczynił się do jego rozwoju.

  – To właśnie prezydent Tadeusz Ferenc jest autorem pomysłu, by tak hucznie obchodzić urodziny miasta i aby podczas tych uroczystości honorować tych, którzy dla Rzeszowa mają szczególne zasługi. Dziś sam prezydent Ferenc otrzymuje najważniejsze miejskie wyróżnienie

  – mówił podczas uroczystości Prezydent Miasta Rzeszowa.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Do uczestników gali zwróciła się także wojewoda Ewa Leniart.

  – 668-lecie to piękny jubileusz wspaniałego miasta. Spoglądamy dzisiaj na stolicę województwa jako na lokomotywę rozwoju naszego regionu. Cieszymy się, że jako mieszkańcy Rzeszowa, jako mieszkańcy regionu, jesteśmy z naszej stolicy dumni. To niewątpliwie efekt wielkiego zapału i determinacji mieszkańców miasta, ale też efekt zaangażowania jego włodarzy

  – mówiła.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Tadeuszowi Ferencowi gratulacje złożył także marszałek Władysław Ortyl, biskup Kazimierz Górny, minister Marcin Warchoł oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska.

  – Zawsze myślałem o tym co w Rzeszowie poprawić, aby przychodzili do nas ludzie, żeby tu chcieli mieszkać, pracować, zakładać rodziny. W dniu 668. rocznicy Lokacji Miasta Rzeszowa otrzymuję tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przyjmuję go z wielką wdzięcznością i ogromnym wzruszeniem

  – zwrócił się do zebranych wzruszony Tadeusz Ferenc.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie zgromadzeni uczestniczyli w części artystycznej. Na scenie filharmonii swoje umiejętności zaprezentowali rzeszowscy akrobaci. Publiczność wysłuchała również koncertu Wojciecha Malickiego.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Dziękuję za tak liczne przybycie wszystkim zaproszonym gościom i Wam, mieszkańcom. To było Nasze wspólne święto

  – podsumował wydarzenie prezydent Konrad Fijołek.

  fot. Kurier Rzeszowski

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com