-0,3 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Ustne egzaminy na w formie zdalnej. Komunikat Rektora UR w sprawie zbliżającej się sesji

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na stronie internetowej Uniwersytetu Rzeszowskiego pojawił się Komunikat Rektora UR w sprawie organizacji zbliżającej się zimowej sesji egzaminacyjnej oraz organizacji prowadzenia zajęć w dniach od 24 do 30 stycznia.

  Według treści najnowszego Komunikatu Rektora UR ws. organizacji kształcenia oraz zaliczeń i egzaminów w sesji zimowej roku akademickiego 2021/2022 z 18 stycznia 2022 roku do 23 stycznia zajęcia dydaktyczne odbywają się w budynkach Uniwersytetu Rzeszowskiego, zgodnie z obowiązującymi harmonogramami.

  Zaszły jednak zmiany dotyczące ostatniego tygodnia zajęć przed zimową sesją egzaminacyjną:

  – Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz celem ograniczenia bezpośrednich kontaktów i zachowania jak największego dystansu społecznego, od 24 stycznia 2022 r. do 30 stycznia 2022 r. zajęcia dydaktyczne, stanowiące uzupełnienie tygodni dydaktycznych z semestru zimowego 2021/2022, będą realizowane na zasadach obowiązujących w okresie od 6.12.2021 r. do 9.01.2022 r. (w kontakcie pozostają jedynie zajęcia kształtujące umiejętności praktyczne – zgodnie z Zarządzeniem 226/2021 z dnia 29.11.2021 r.)

  – czytamy w treści komunikatu.

  Egzaminy pisemne podczas sesji mają odbywać się w kontakcie bezpośrednim w budynkach UR z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale egzaminy ustne mają odbywać się w formie zdalnej. Jest jednak możliwość uzyskania zgody od Dziekana Kolegium na przeprowadzenie egzaminu w kontakcie bezpośrednim na wniosek prowadzącego. W formie zdalnej mogą odbywać się także egzaminy w terminie zerowym.

  W kontakcie bezpośrednim odbywają się egzaminy dyplomowe, jednak na uzasadniony wniosek studenta lub członka komisji egzaminacyjnej, Dziekan Kolegium może wyrazić zgodę na przeprowadzenie egzaminu dyplomowego w formie zdalnej.

  Rektor UR podkreślił także, że zasady organizacji semestru letniego 2021/2022 zostaną ustalone w pierwszych tygodniach lutego 2022 r.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com