piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Zaproszenie na wernisaż fotografii dokumentalnej ,,Obsesja Rzeczywistości”

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbiorowa wystawa Polskich Fotografek doczekała się kolejnej odsłony. Kurator wystawy Małgorzata Wakuluk zaprasza na wernisaż fotografii dokumentalnej, wykonanej przez dwanaście polskich fotografek. Przez miesiąc czasu w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa będzie można oglądać fragmenty projektów. Wernisaż zaplanowany jest na 20 stycznia na godzinę 18:00.

  fot. #GFMR2022: POLISH WOMEN PHOTOGRAPHERS VOL.1 – OBSESJA RZECZYWISTOŚCI / strona wydarzenia na Facebooku

  Polish Women Photographers to wyjątkowa społeczność polskich fotografek – kobiet wrażliwych, postrzegających otaczający je świat przez swój własny, indywidualny i dalece subiektywny bagaż emocji i doświadczeń. Współczesna fotografia dokumentalna polskich fotografek przybiera rozmaite formy i nie trzyma się jednych, sztywno wyznaczonych standardów. Dzięki kobiecej intuicji i wrażliwości, na fotografiach pozornie prostych, widać znacznie więcej niż, udaje się nam dostrzec na co dzień. Dzięki fotografiom polskich dokumentalistek możemy poznawać zwyczaje społeczności małych polskich miasteczek, ale również odkrywać siłę kobiet na drugiej półkuli ziemi.

  wspólnym elementem dla fotografek jest pełne troski pochylenie się nad ludzkim życiem, jego przemijaniem i tak bardzo dokuczliwą, ludzką samotnością. Poprzez swoje fotografie próbują odpowiadać na nurtujące nas odwiecznie pytania o starość, śmierć, religię czy naszą odmienność zewnętrzną. Pokazując to w niezwykle delikatny, symboliczny i pełen czułości sposób starają się opowiedzieć o ważnych problemach społecznych. W ten sposób dają nam samym wiedzę niezbędną do tego, byśmy sami mogli w końcu uporać się z brakiem akceptacji czy niemym przyzwoleniem na zło.

  Wystawę będzie można podziwiać do 22 lutego 2022 roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com