poniedziałek, 25 września, 2023
+

  Silne podmuchy wiatrów na Podkarpaciu zrywają dachy budynków. Strażacy odnotowali już ponad 60 interwencji

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Do godziny 14:00 odnotowano już 66 interwencji podkarpackich strażaków związanych z silnie wiejącym wiatrem. Większość działań funkcjonariuszy polegała na usuwaniu połamanych drzew i konarów leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach. Strażacy apelują o zachowanie ostrożności oraz o unikanie terenów zadrzewionych.

  fot. KP PSP w Leżajsku

  W 12 przypadkach strażacy zabezpieczali uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i użyteczności publicznej. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiatach: dębickim, kolbuszowskim, niżańskim, mieleckim i leżajskim. Nie ma osób rannych.

  Wiatr uszkodził dachy m.in. w dwóch szkołach w Piskorowicach w powiecie leżajskim i w Rzemieniu w powiecie mieleckim, na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został poszkodowany

  Takie informacje podał Marcin Betleja – rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

  fot. KP PSP w Leżajsku

  W Rzeszowie silny podmuch wiatru zerwał część dachu z rzeszowskiej hali Podpromie. Przed godziną klub na swojej oficjalnej stronie poinformował o tym, że sytuacja została opanowana.

  fot. KP PSP w Leżajsku

  Apelujemy o ostrożność. Jeżeli nie musimy wychodzić z domu, pozostańmy tam. Tam jesteśmy najbezpieczniejsi. Wychodząc na zewnątrz pamiętajmy, aby unikać terenów zadrzewionych, nie wchodźmy do parków, do lasów. Złamana gałąź bądź całe drzewo może zrobić komuś krzywdę

  – dodał bryg. Marcin Betleja.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com