2,3 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie Zbigniew Sowa zakończył służbę po 30 latach

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po 30 latach policyjnej służby Inspektor Zbigniew Sowa, I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie przeszedł na zasłużoną emeryturę. Został pożegnany podczas uroczystości z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

  W uroczystej zbiórce, która odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uczestniczyli komendant wojewódzki Policji insp. Dariusz Matusiak wraz z zastępcami, a także naczelnicy wydziałów KWP, których służbę nadzorował insp. Sowa, przedstawiciele związków zawodowych policjantów i pracowników Policji oraz przedstawiciele władz wojewódzkich – wojewoda podkarpacki Ewa Leniart marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Komendanci miejscy i powiatowi oraz pozostali naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu za pośrednictwem systemu wideokonferencyjnego.

  fot. materiały PUW

  Insp. Zbigniew Sowa odszedł na emeryturę po ponad 30 latach służby w Policji. Rozpoczął ją w 1991 r. w komisariacie w Brzozowie. Po studiach w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, został skierowany do Wydziału do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Tam przechodził kolejne etapy zawodowej ścieżki. Potem rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie, w Sekcji Policji Sądowej. Od 2000 roku sprawował funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Rzeszowie, a potem Naczelnika tego wydziału. W lipcu 2006 roku insp. Sowa został Naczelnikiem Sztabu Policji komendy wojewódzkiej. Po blisko 10 latach kierowania tym wydziałem, w marcu 2016 r. został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, obejmując swoim nadzorem pion prewencji. Inspektor Sowa był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, między innymi: Srebrnym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Brązowym Medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”.

  Wiele serdecznych słów do odchodzącego na emeryturę insp. Sowy skierował komendant wojewódzki. inspektor Dariusz Matusiak.

  – Historia Komendanta Sowy to wspaniała historia, pisana łącznie z historią policji na Podkarpaciu, która też ma ponad 30 lat. To wspaniała historia Jego osoby i Jego zawodowej kariery. (…)  Wszystko to działo się za sprawą ogromnej odpowiedzialności, profesjonalizmu i pełnego zaangażowania w to, do czego miał powołanie. Komendant Sowa wypełnił zadania, które ślubował wypełniać, wstępując do służby i za to wszyscy jesteśmy wdzięczni

   mówił.

  fot. materiały PUW

  Szef podkarpackich policjantów wręczył odchodzącemu na emeryturę I zastępcy pamiątkową szablę, będącą repliką szabli gen. W. Sikorskiego.

  Podziękowania za wieloletnią służbę i dobrą współpracę na rzecz mieszkańców województwa przekazała także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  fot. materiały PUW

  – Mając na uwadze ogromny wkład w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców Podkarpacia, proszę przyjąć serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania za trud i codzienną pracę, którą cechowało oddanie i troska o nasze najwyższe dobro, jakim jest nasza mała podkarpacka Ojczyzna. Szczególnie dziękuję za bardzo dobrą współpracę i gotowość do realizacji ważnych dla naszego regionu działań 

  – mówiła wojewoda.

  fot. materiały PUW

  Uroczystość była także okazją do tego, aby przedstawić zmiany na stanowiskach kierowniczych Podkarpackiej Policji. I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie został inspektor Stanisław Sekuła, który od października 2019 roku, jako zastępca komendanta wojewódzkiego, nadzoruje pion logistyczny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com