środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Ułatwienie dla niepełnosprawnych uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie – budynek zyska zewnętrzną windę

  Polecamy

  Monika Służały
  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Budynek Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie zyska zewnętrzną windę. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych. Umowę dotyczącą dofinansowania tego zadania podpisał w ubiegłym roku Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Dofinansowanie pochodzi z ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

  Przetarg na budowę windy zewnętrznej w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie został rozstrzygnięty. Zwyciężyła w nim firma „ARTMED” z Tomaszowa Mazowieckiego. Inwestycja, która obejmie budowę windy (przewóz maksymalnie 8 osób, wyposażenie to m.in. niepalna wykładzina antypoślizgowa, poręcze dla niepełnosprawnych, system głośnomówiący wraz z sygnałem dźwiękowym informującym o kondygnacji budynku, przyciski z alfabetem Braill’a) oraz przebudowę policznikowej instalacji
  elektrycznej zasilającej budynek, kosztować będzie 483 942 zł. Ma być gotowa w marcu tego roku.

  To nie jedyna inwestycja, którą Rzeszów realizuje dzięki dofinansowaniu z PFRON. Środki z funduszu wykorzystane zostały także do zakupu samochodów do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Kupione przez miasto Rzeszów pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: „Mieszko”, „Dobrawa”, „Bolesław”, DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a. Mikrobusy pojawią się w Rzeszowie do końca marca 2022 roku. Łączny koszt zakupu samochodów to nieco ponad 738 tys. zł.

  Zadanie to jest dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Umowę dotyczącą dofinansowania Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał w sierpniu ubiegłego roku.

  Źródło: Materiał prasowy

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com