piątek, 1 grudnia, 2023
+

  II Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „Mała Kolęda” w Rzeszowie

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Okres Bożonarodzeniowy jeszcze się nie skończył, dzięki temu kolędować możemy jeszcze do 2 lutego. Kornelia Kulczycka i Piotrek Kuźniar dwoje muzyków z Rzeszowa, już po raz drugi zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Mała Kolęda” , który tym razem odbędzie się w formie stacjonarnej. Finał festiwalu już 22 stycznia 2022 roku.

  W tamtym roku festiwal odbył się online, ze względu na liczne obostrzenia, wówczas napłynęło 250 zgłoszeń z całej Polski. Udało się wyłonić Finalistów, a rozdanie nagród oraz relacja z wręczenia odbyła się w sklepie Muzycznym Riff i była relacjonowana na żywo. W tym roku ,,Mała Kolęda” odbędzie się 22 stycznia na żywo, przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności w Osiedlowym Klubie Kultury RSM ,,Akwarium” przy ulicy Pułaskiego 3 w Rzeszowie. Honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Rzeszowa.

  fot. materiały prasowe

  Organizatorami Festiwalu są:

  – KK Kids Academy – Agencja Eventowa/Animacje dla dzieci reprezentowana przez Kornelie Kulczycką

  – Kuźnia Muzyki Nowoczesnej reprezentowana przez Piotra Kuźniara

  – Osiedlowy Klub Kultury RSM ,,Akwarium,, reprezentowany również przez Kornelie Kulczycką

  W tym roku jury festiwalowe to znane osobistości muzyczne z Rzeszowa, są to : Ewa Siembida – Jachym, Rafał Kulasa, Bożena Stasiowska oraz Sylwia Łyko. Podczas tegorocznej, czyli II edycji Festiwalu nagrodą główną jest Grand Prix w kwocie 1000 zł wraz ze statuetką.

  Celami festiwalu jest promowanie miasta Rzeszowa i jego sfery kulturalnej, popularyzacja polskich kolęd i pastorałek, odkrywanie i promowanie talentów wokalnych oraz podtrzymywanie pięknych polskich tradycji Bożego Narodzenia.

  Regulamin oraz wszelkie informacje dotyczące Festiwalu dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/Festiwal-Ma%C5%82a-Kol%C4%99da-110083564258232/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com