piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Atrakcyjny program obchodów 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza na uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa, która odbędzie się już 19 stycznia. W programie m.in. ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla Tadeusza Ferenca orz pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej.

  19 stycznia 2022 roku o godzinie 18:00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędą się uroczyste obchody 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wejściówki na to wydarzenie będzie można odebrać bezpłatnie.

  źródło: materiały na stronie wydarzenia

  W PROGRAMIE:

  – Zarys historii Miasta Rzeszowa
  – Ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla dr. h.c. Tadeusza Ferenca
  – Pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej
  – Koncert Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”

  Podczas pokazu akrobatyki sportowej i powietrznej rzeszowianie będą mogli zobaczyć atrakcyjne połączenie elementów akrobatycznych z tańcem i muzyką, tworzące harmonijną całość w wykonaniu zawodników Klubu Akrobatyki Stal Rzeszów. W pokazie zaprezentują się m.in. przedstawiciele Kadry Narodowej, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. Młodzi, uzdolnieni, pełni pasji ludzie, pracujący pod kierunkiem trenerów: Eweliny Fijołek i Roberta Sokołowskiego, kontynuują tradycje rzeszowskiej akrobatyki.

  fot. materiały na stronie klubu Stal Rzeszów Akrobatyka

  W pokazie akrobatyki powietrznej zaprezentuje się m.in. uczestnik programu Mam Talent, trenujący na co dzień w AERIAL STUDIO prowadzonym przez Annę Węklar. Tych młodych ludzi łączy jeszcze jedna rzecz – to uczniowie lub absolwenci Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

  fot. materiały na stronie Waldemara Malickiego na Facebooku

  Na uczestników czeka także Koncert Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”. Czteroosobowy skład (pianista, wiolonczelistka i dwoje śpiewaków operowych) z charyzmatycznym Waldemarem Malickim na czele wywraca w tym występie do góry nogami wszystkie pojęcia o tak zwanej wyższej kulturze. Jak mówi sam pianista – ona jest- ta kultura wysoka- tylko odarta z zadęcia, zakulisowa, szczera, perfekcyjna warsztatowo i niewiarygodnie dowcipna.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com