27,4 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Upamiętnienie trzeciej rocznicy śmierci Pawła Adamowicza sercem ze świateł na rzeszowskim Rynku

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trzy lata temu w wieczór finału WOŚP całym krajem wstrząsnęła wiadomość o ataku na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który w ostatnich słowa mówił o solidarności i dzieleniu się dobrem. KOD Podkarpackie zachęca rzeszowian do upamiętnienia trzeciej rocznicy jego śmierci poprzez serce ze świateł na rzeszowskim Rynku.

  14 stycznia, w trzecią rocznicę śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, na rzeszowskim Rynku odbędzie się upamiętnienie tego wydarzenia. Organizatorem akcji jest KOD Podkarpackie.

  – Przyjdźmy na rzeszowski Rynek, aby oddać Mu szacunek i po raz kolejny zaprotestować przeciwko słowom i czynom niosącym nienawiść, prowadzącym do przemocy czy odbierającym innym godność

  – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

  Członkowie KOD-u będą na miejscu o godz. 18:00, ale podkreślają, że można przyjść indywidualnie, wybierając sobie późniejszą godzinę. Organizatorzy przypominają także o zachowaniu wszystkich obostrzeń ze względu na sytuację pandemiczną.

  Podczas wydarzenia światła zostaną zapalone i ustawione w kształt w serca. W ten sposób mają symbolizować solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -