9,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  Policja dba o nasze bezpieczeństwo. Dziś będzie więcej patroli policyjnych na podkarpackich drogach

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś, na drogach naszego regionu spodziewać się możemy dużego natężenia ruchu. Wiele osób i rodzin będzie wracać dziś do swoich domów, dlatego na podkarpackich drogach będzie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zatroszczą się, by każdy bezpiecznie dotarł do domu. Nie będzie jednak pobłażliwości dla osób, które kierują w stanie nietrzeźwości, bądź przekroczą dozwoloną prędkość.

  fot. Policja Podkarpacka

  Trwa ostatni dzień długiego weekendowego odpoczynku, związanego ze Świętem Trzech Króli. To czas nie tylko odpoczynku, ale także wzmożonego ruchu na drogach. Policja Podkarpacka prosi, by zwierzając do celu podróży przestrzegać przepisów ruchu drogowego i nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Musimy również pamiętać, by dostosowywać prędkość do panujących warunków pogodowych, gdyż zimowa aura może szybko nas zaskoczyć swoją zmiennością.

  Podczas tego długiego weekendu policjanci dbają o to, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby będą ręcznie kierowali ruchem, wyznaczali objazdy i informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

  Oczywiście nie będzie taryfy ulgowej dla niezdyscyplinowanych kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci będą zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze będą wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych. Kierowcy muszą także pamiętać, że zmianie uległa wysokość grzywien, za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym.

  Źródło: Policja Podkarpacka                              

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com