1,2 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Repertuar na styczeń w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Na pokazy filmowe zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Nowy rok to może i nowy film. W Wojewódzkim Domu Kultury, miłośnicy kina, będą mogli zobaczyć świetne pokazy filmowe. Być może są w repertuarze filmy, których jeszcze nie widzieliście. Seanse będą wyświetlane w każdy poniedziałek stycznia, o godzinie 19:00. Jeden z filmów będzie wyświetlony przedpremierowo. Warto się wybrać.

  Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”, zaprasza na swoje pokazy do budynku WDK na ul. S. Okrzei 7. Cena pojedynczego biletu wynosi 10 zł. Istnieje możliwość zakupu miesięcznego karnetu na wszystkie cztery filmy za 30 zł.

  Repertuar na styczeń wygląda następująco:

  10 styczeń 2022, godzina 19:00

  „Córka”, reż. Mggie Gyllenhaal

  Jako pierwszy film w styczniu pojawi się przedpremierowo dramat Maggie Gyllenhaal. Leda, postanawia wyjechać na wakacje. Zamiast odpoczywać, woli jednak obserwować młodą mamę, jej córkę i dziwaczną, agresywną rodzinę mieszkającą w różowej willi, która terroryzuje całe miasteczko. Leda rozumie, przez co przechodzi fascynująca dziewczyna, ponieważ wiele lat temu sama musiała walczyć o przetrwanie we własnym domu, gdzie jej córeczki domagały się od niej pełni uwagi, a mąż skupiał się na własnej karierze.

  17 styczeń 2022, godzina 19:00

  „Odkupienie”, reż. Fran Kranz

  Premiera filmu w Polsce, miała miejsce 24 grudnia. Film opowiada o dwóch małżeństwach, których losy połączyła niewyobrażalna tragedia. Po wielu latach siadają naprzeciwko siebie w przykościelnej salce, aby odbyć najtrudniejszą rozmowę swojego życia. Początkowo onieśmieleni, z czasem odsłaniają się coraz bardziej, pozwalając, aby emocje wzięły górę i doprowadziły do dramatycznego, chwytającego za serce finału.

  24 styczeń 2022, godzina 19:00

  „Szef roku”, reż. Fernando León de Aranoa

  Javier Bardem jak główny bohater to strzał w dziesiątkę. Film jest postrzegany jako satyra hiszpańskiego kapitalizmu. Blanco to charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, który pragnie otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu. Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika. Aby dopiąć swego, wyrachowany szef bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice.

  31 styczeń 2022, godzina 19:00

  „Wszystko poszło dobrze”, reż. François Ozon

  85-letni André doznaje udaru i kończy częściowo sparaliżowany w szpitalu. Przyzwyczajony do wygodnego i dynamicznego życia, nie wyobraża sobie bycia zależnym od innych. Prosi swoje dwie córki o zorganizowanie eutanazji, która jest możliwa w Szwajcarii. Kobiety godzą się pomóc upartemu ojcu, po cichu licząc, że ten odzyska głód życia i zmieni decyzję.

  fot. Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”/ strona na FB

  Tak właśnie prezentuje się nowy repertuar w kinie WDK. Wszystkie filmy to nowości z 2021 roku, dlatego warto nadrobić zaległości i wybrać się na wieczorny seans do kina.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com