czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Piąte urodziny akcji Zupa na Placu. Wesprzyj lokalną akcję poprzez udział w zbiórce

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przedsięwzięcie pod nazwą Zupa na Placu, której organizatorem jest Stowarzyszenie Zupełne Dobro obchodzi piąte urodziny. Podczas akcji pomagali osobom w kryzysie bezdomności. Z okazji piątej rocznicy organizacja postanowiła zorganizować zbiórkę wspierającą to przedsięwzięcie.

  Akcja Zupa na Placu, zorganizowana przez Stowarzyszenie Zupełne Dobro, odbywa się od 6 lutego 2017 roku w każdy poniedziałek o godzinie 19:00. Członkowie Stowarzyszenia spotykają się Placu Ofiar Getta w Rzeszowie z osobami bezdomnymi. Podczas spotkań wspólnie, bez względu na warunki atmosferyczne, dzielą się z osobami bezdomnymi gorącą domową zupą, kanapkami, ciepłymi napojami, a przede wszystkim nawiązują relacje.

  fot. materiały na stronie zbiórki

  Organizatorzy zwracają uwagę na to, że podczas pięciu lat wielu osobom z poniedziałkowych spotkań udało się przezwyciężyć kryzys bezdomności, dziś wiodą normalne życie, mają prace, dach nad głową, wyszli z nałogów m.in. Paweł, który wygrał walkę z nałogiem alkoholowym, od kilku lat jest trzeźwy i pracuje dorywczo, pomaga starszym rodzicom czy Paulina, która pracuje w rodzinnej restauracji oraz wynajmuje mieszkanie. Niektórych osób niestety nie ma już pośród nas, ale wolontariusze cieszą się, że mogli być częścią ich życia.

  Biorąc udział w urodzinowej zbiórce można wesprzeć przedsięwzięcie poprzez symboliczną kwotę 5 zł lub jej wielokrotność. W obecnych czasach jest to kwota niezbędna do zapewnienia posiłku dla jednej osoby w kryzysie bezdomności (ciepła zupa + kanapka + ciepły napój). Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/6npftj

  fot. materiały na stronie zbiórki

  – Dziękujemy za każde wsparcie. To dzięki ludziom dobrej woli możemy działać

  – piszą organizatorzy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com