sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Katedralny Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Resovienses” zaśpiewa w Katedrze Rzeszowskiej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W najbliższą niedzielę uczestnicy Mszy Świętej o godzinie 12:00 będą mogli poczuć świąteczną atmosferę podczas występu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses”.

  W Katedrze przy al. Sikorskiego w Rzeszowie już 9 stycznia liturgię o godzinie 12:00 swoim śpiewem upiększy Katedralny Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Resovienses”, który pod dyrekcją Marcina Florczaka wystąpi także po Eucharystii z bogatym repertuarem kolęd, pastorałek i bożonarodzeniowych pieśni. Na Mszę Świętą zaprasza Katedra Rzeszowska i Katolickie Towarzystwo Śpiewacze.

  fot. materiały na stronie chóru na Facebooku

  Głównym zadaniem chóru „Pueri Cantores Resovienses” jest oprawa muzyczna liturgii mszy św. Tradycją również stały się coroczne spotkania opłatkowe i wielkanocne. Chór bierze także udział we wszystkich ważnych uroczystościach świeckich i kościelnych w Rzeszowie. Co roku występuje na imprezach z okazji świąt narodowych, jest częstym gościem na scenie Filharmonii Rzeszowskiej, nagrywa dla radia i telewizji. Współpracował także z chórami Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Filharmonii Rzeszowskiej i Krakowskiej oraz Zespołem Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

  źródło: YouTube

  Zespół reprezentuje miasto i region na koncertach, konkursach i festiwalach o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i zagranicznym, bardzo często zdobywając najwyższe wyróżnienia. Chór koncertował w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Francja, Holandia, Niemcy, Słowacja, Włochy). W repertuarze chóru znajduje się nie tylko muzyka sakralna czy klasyczna, ale także ludowe przyśpiewki i przeboje muzyki rozrywkowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com