17,3 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
+

  Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych

  Polecamy

  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Kontrola drogowa w centrum Tarnobrzega zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę. 63 – letni mężczyzna jechał rowerem, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyzną mandatem o wysokości 2,5 tys. złotych.

  We wtorek około godziny 21:00, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu rowerzystę. 63-letni mężczyzna był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 2,28 promila alkoholu w jego organizmie. W związku ze zmianą wysokości grzywny nakładanej w drodze mandatu karnego, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., policjanci ukarali mieszkańca Tarnobrzega, mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

  Rowerzystę czekają surowe konsekwencje. Zgodnie z nowymi przepisami, za kierowanie po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę nietrzeźwą lub będącą pod działaniem środka działającego podobnie do alkoholu, grozi mandat w kwocie 2500 złotych. Lepiej jest się zapoznać z nowymi stawkami mandatów, w celu uniknięcia wysokich grzywien.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -