28,6 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

  Polecamy

  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych, stanie na czele Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Jego zastępczynią została Marta Niewczas .We wtorek 19 stycznia wybrano jej Zarząd na spotkaniu w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym. 

  Mirosław Wierzbicki już zapowiada jakie plany czekają nowo wybraną radę.

  To nowy twór, zupełnie nowe wyzwanie przed nami, mam nadzieję, że skutecznie wesprzemy prezydenta w dziedzinie sportu. Najbliższe wyzwaniem jakie stoi przed nami to tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce, w które musimy się mocno zaangażować.

  Spotkanie Społecznej Rady Sportu odbyło się 19 listopada. Sportowcy, działacze sportowi, a także osoby, którym sport i rekreacja są bliskie, spotkali się w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym.  Na wniosek prezydenta zmodyfikowano regulamin i wybrano dziesięcioosobowy Zarząd Rady. W ten sposób Konrad Fijołek odpowiedział na duże zainteresowanie pracą w Radzie i Zarządzie. Rada będzie odbywała posiedzenia cztery razy w roku, co najmniej jeden raz na kwartał, oraz doraźnie na wniosek Prezydenta lub Przewodniczącego Zarządu Rady Sportu.

  Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

  Prezydent Miasta Rzeszowa wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na modyfikację regulaminu.

  Konsekwentnie wprowadzamy zapowiadany model zarządzania miastem z mieszkańcami. Zapraszamy do współdecydowania o mieście wszystkie środowiska, w tym sportowe. Dlatego też, skoro było tyle osób chętnych do pracy w zarządzie,  zdecydowałem się powiększyć jej skład do 10 osób. Mamy wspaniałych pasjonatów sportu, którzy chcą swój czas poświęcać na rzecz miasta i będziemy im jako administracja sprzyjać. Jestem pewien, że będziemy współpracować skutecznie i z korzyścią dla wszystkich mieszkańców

  Na czele zarządu stanął Mirosław Wierzbicki, który od lat jest zaangażowany w organizację imprez biegowych w Rzeszowie. Jego zastępczynią została Marta Niewczas, mistrzyni świata w karate, a sekretarzem będzie Grzegorz Stęchły. Obok nich w zarządzie zasiądą Michał Tittinger, Krzysztof Ignaczak, Elżbieta Guzek, Rafał Kalisz, Elżbieta Chmiel, Marek Pieniążek i Rafał Wilk.

  Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -