21,6 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Polska Grupa Energetyczna Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Rzeszowie

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już po raz trzeci Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie z Grupy PGE, wzięła udział w programie „Dzielimy się ciepłem”, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program skierowany jest m.in. do ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i innych placówek, z których korzystają odbiorcy wrażliwi społecznie.

  Beneficjentami tegorocznej edycji programu zostały: Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci oraz Placówka Wsparcia Dziennego „PRZYSTAŃ”, znajdująca się w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Beneficjenci otrzymali czeki na łączną kwotę 30 tys. zł.

  – Rzeszowska elektrociepłownia jest największym w mieście producentem ciepła i energii elektrycznej. Dostrzegamy i angażujemy się w problemy lokalnych mieszkańców. Przekazana pomoc finansowa  pomoże w obniżeniu opłat za ogrzewanie i korzystanie z ciepłej wody użytkowej podmiotom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Udział w programie „Dzielimy się ciepłem” już po raz trzeci umożliwił nam wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego

    – powiedział Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

  Mając na względzie ideę odpowiedzialności społecznej oraz kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju i czynnego udziału w życiu lokalnej społeczności, rzeszowska elektrociepłownia niesie pomoc najbardziej potrzebującym oraz tym, którzy sami często nie potrafią o taką pomoc poprosić.

  – W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękujemy za przekazane wsparcie. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość wobec małych Pacjentów Hospicjum. Wierzymy, że w przyszłości zaowocują one wrażliwością oraz zrozumieniem wobec najbardziej potrzebujących

  – powiedział Rafał Ciupiński, Prezes Zarządu Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.   

  – Gmina Miasto Rzeszów otrzymała darowiznę od Fundacji PGE. Kwota zostanie przeznaczona dla podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego „PRZYSTAŃ”. W imieniu swoim, pracowników i dzieci serdecznie dziękuję za otrzymane wsparcie finansowe i cieszymy się, że darowizna trafiła do naszej jednostki

  – powiedziała Irena Marszałek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

  Dzielimy się ciepłem

  Program „Dzielimy się ciepłem” ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

  Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

  W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

  PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,8 GWt mocy elektrycznej 2,5 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 672 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

  Źródło: Materiał prasowy redakcji

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -