poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  Przedpremierowy pokaz spektaklu „Okno na parlament” już dziś!

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Sylwestrowy spektakl „Okno na parlament” na deskach teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaskoczy wszystkich fanów tego gatunku. Szalone tempo, barwne postaci i zaskakujące zwroty akcji to tylko namiastka tego, co zobaczycie dziś wieczorem.

  Przedpremierowy pokaz spektaklu odbędzie się o godz. 18:00 i 21:30.

  Fot. plakat wydarzenia

  Komedię współczesnego mistrza farsy, angielskiego dramaturga Raya Conneya, na rzeszowskiej scenie wyreżyserował Marcin Sławiński.

  Głównym bohaterem komedii jest Richard Willey, minister w rządzie Davida Camerona, który wybiera się na całonocną debatę w Izbie Gmin. To wersja oficjalna, bo w rzeczywistości wynajęty na koszt rządu hotelowy pokój, którego okna wychodzą wprost na brytyjski parlament, ma posłużyć za miłosne gniazdko dla niego oraz atrakcyjnej sekretarki szefa opozycji. Scenariusz upojnej nocy przerywa nagły incydent natury kryminalnej. Zagrożony kompromitacją minister podejmuje karkołomną próbę uniknięcia skandalu. Jego misterne zabiegi torpeduje plejada przezabawnych bohaterów, od hotelowej obsługi, aż po zazdrosnych małżonków… Nie możecie tego przegapić!

  Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, podczas której aktorzy rozmawiali o granych przez siebie rolach. Większość z nich już wielokrotnie miała okazję udowodnić swój komediowy talent.

  fot. Maciej Rałowski

  W spektaklu występują: Robert Chodur (Richard Willey), Karolina Dańczyszyn (Gladys), Anna Demczuk (Pokojówka), Paweł Gładyś (Kelner), Karol Kadłubiec (Ronnie), Marek Kępiński (Kierownik hotelu), Magdalena Kozikowska-Pieńko (Pamela), Mateusz Marczydło (Ciało), Adam Mężyk (George Pigden) oraz Paulina Sobiś (Jane Worthington). Większość z nich już wielokrotnie miała okazję udowodnić swój komediowy talent.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com