28,5 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Włamywacze okradli rzeszowskie mieszkanie rodziny z niepełnosprawnym chłopcem. Trwa zbiórka

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W jednym z mieszkań w centrum Rzeszowa doszło do włamania i kradzieży cennych przedmiotów. Należało ono do rodziny z niepełnosprawnym synem Bysiem, wymagającym ciągłej rehabilitacji. Zrozpaczeni rodzice postanowili poinformować o tej sytuacji za pomocą mediów społecznościowych. Trwa zbiórka na pomoc chłopcu.

  Pani Kaja Jarosińska-Stanio przeżyła straszne chwile, gdy weszła do swojego mieszkania w centrum Rzeszowa i zobaczyła otwarte drzwi balkonowe. Zawartość wszystkich szuflad, szafek, pudełek znalazła się na podłodze. Jednak, co najbardziej przerażające, oprócz złotej biżuterii zniknęły pieniądze przeznaczone na ortezy, nowy wózek i operację niepełnosprawnego syna….

  fot. materiały na stronie Sąsiedzi Rzeszów

  – Okradziono cię. Z poczucia bezpieczeństwa, z pewności siebie, z pewności że twoje dziecko, które teraz boi się wrócić do domu, będzie w nim jutro bezpieczne. Musisz posprzątać dom i wiesz, że każdą rzecz, którą chowasz na miejsce ktoś obcy miał w rękach. Jesteś kłębkiem nerwów, podrywasz się do okna jak u sąsiada szczeknie pies, jak coś usłyszysz to sprawdzasz czy wyłamane drzwi balkonowe są zamknięte. Chodzisz po własnym domu i zdaje ci się, że ktoś cię obserwuje…. nadal, bo teraz już wiesz, że dom był obserwowany i że ty byłeś obserwowany

  – pisze przerażona matka chłopca w poście zamieszczonym w grupie Sąsiedzi Rzeszów na Facebooku.

  fot. materiały na stronie Sąsiedzi Rzeszów

  W trosce o dobro swojego ukochanego syna po włamaniu rodzice byli zmuszeni założyć zbiórkę na ortezy i wózek. Można ją odnaleźć pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/crhvmm.

  – Bysiek urodził się w 2006r. z rozszczepem kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Jest zwykłym, inteligentnym piętnastolatkiem, który ma mnóstwo zainteresowań- uwielbia czytać, gra w szachy i na gitarze; fascynuje go astronomia, sport i kostki Rubika

  – czytamy na stronie zbiórki.

  źródło: strona zbiórki

  Chłopiec nauczył się chodzić w wieku 3 lat dzięki wspomaganiu w postaci ortez. Obecnie, przy ich pomocy, potrafi pokonywać niewielkie odległości. Wspomagająco na dalsze odległości korzysta z wózka inwalidzkiego.

  źródło: strona zbiórki

  Przez mocno intensywne użytkowanie ortez jedna z nich została złamana. Ponadto Krzysiek rośnie i zmienia się budowa jego ciała, przez co obecny wózek inwalidzki będzie się wkrótce nadawał do wymiany.

  źródło: strona zbiórki

  Zachęcamy do udziału w zbiórce!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -