21,6 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Projekt ,,Aktywna ławka” realizowany w Rzeszowie

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie, jako jednym z czterech wybranych miast ruszył projekt “Aktywna ławka” – wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych: biegach, spacerach.  To inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Ruchowej 50+(ESPAR 50+), natomiast partnerami projektu są Urząd Miasta Rzeszowa i Urban Lab Rzeszów.

  Założeniem programu jest promocja aktywności na terenie parków miejskich, w tym przypadku Parku Kultury i Wypoczynku „Bulwary”. Ważne jest to, aby osoby starsze, spacerując w parku znalazły motywację oraz podpowiedź w jaki sposób ćwiczyć i urozmaicić swoją aktywność. Spacer połączony jest z treningiem, bo aktywność równa się zdrowie. W tym celu w parku na Bulwarach przygotowano 5 instrukcji ćwiczeń dla seniorów, na tablicach, przy już istniejących ławkach.

  -Bardzo dziękuję, że ten pomysł Europejskiemu Stowarzyszeniu Promocji Ruchowej 50+. To bardzo ważne, by zachęcać do ruchu i ważne by robić to teraz – zimą. Latem do wyjścia nie trzeba nas namawiać, w plenerze spędzamy znacznie więcej czasu. Liczę na to, że ćwiczenia na „aktywnych ławkach” zmobilizują do ruchu na świeżym powietrzu już od teraz

  -powiedziała wiceprezydent Krystyna Stachowska.  

  Materiał prasowy redakcji

  W nowym roku do tablic będzie dołączony również kod QR do strony z filmikiem instruktażowym. Oprócz Rzeszowa, w projekcie „Aktywna ławka” uczestniczą też Wrocław, Pruszków i Józefów.

  Materiał prasowy redakcji

  Źródło: Materiał prasowy redakcji

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -