Gmina Głogów Małopolski za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała mieszkańców, że władze Powiatu Rzeszowskiego chcą wprowadzić chaos komunikacyjny, wprowadzając ruch jednostronny na ul. 3 Maja. Czy jednak była to prawdziwa informacja?
W dniu 29 listopada 2020 roku na profilu Miasto i Gmina Głogów Małopolski pojawił się wpis informujący, że Powiat Rzeszowski planuje wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicy 3 Maja w Głogowie Małopolskim.
– czytamy.
We wpisie wyrażono oburzenie, że planowane zmiany nie zostały uzgodnione z władzami gminy i jej mieszkańcami. Poinformowano także o zwołanej Sesji Nadzwyczajnej, na którą zaproszony został Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz radni powiatowi z gminy.
Podczas Sesji burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj zaznaczył, że nie zgadza się na zmiany, które będą powodowały utrudnienia w życiu i funkcjonowaniu mieszkańców. Podkreślał, że gmina dofinansowała z własnego budżetu remont ul. 3 Maja w wyniku czego poprawiała się nawierzchnia i nośność jezdni.
Co na to starostwo?
Dziś ukazało się stanowisko Zarządu Powiatu Rzeszowskiego będące odpowiedzią na stanowisko Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskiej w sprawie planowanej zmiany organizacji ruchu na ulicy 3 – go Maja w Głogowie Małopolskim. Wynika z niego, że zgodnie z zaprezentowanym przez Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych rozwiązaniem na drodze powiatowej wcale nie zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Zakaz ruchu w obu kierunkach dotyczyć ma jedynie pojazdów przekraczających dopuszczalną masę całkowitą 3,5 tony.
Zarząd Powiatu Rzeszowskiego podkreślił także, że decyzja została poparta szeroką analizą z uwzględnieniem stanowisk Komisji ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającej przy Staroście Rzeszowskim, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Policji oraz kilkuset mieszkańców Gminy Głogów Małopolski.
– czytamy.
W stanowisku odniesiono się także do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji o podważaniu przez przedstawicieli władz Gminy Głogów Małopolski decyzji dotyczących zmiany organizacji ruchu. Podkreślono, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest niezgodne z prawem.
– czytamy dalej.
Zarząd Powiatu Rzeszowskiego zauważył, że takie działania mają na celu szykanowanie władz oraz manipulowanie opinią publiczną. Podkreślono, że za drogi powiatowe odpowiada starosta, więc kwestionowanie jego legalnych decyzji i działań jest „nieuprawnione”.
– zakończono.