10,8 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Już wkrótce XI edycja ,,Nocy Biologów” na Uniwersytecie Rzeszowskim

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do uczestnictwa w Nocy Biologów, która odbędzie się już w styczniu w formie hybrydowej. Wydarzenie jest skierowane głównie do uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich.

  14 stycznia 2022 roku (piątek) w godzinach 14:00-20:00 na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się wydarzenie pod nazwą Noc Biologów. Wydarzenie jest głównie skierowane do uczniów (starszych klas) szkół podstawowych oraz szkół średnich, ale organizatorzy przekonują, że każdy pasjonat biologii z pewnością znajdzie coś dla siebie.

  Na chwilę obecną, mając na względzie bieżącą sytuację epidemiologiczną, realizacja wydarzenia planowana jest w formie hybrydowej, tj. część zajęć w budynkach uniwersytetu a część z wykorzystaniem przestrzeni wirtualnej.

  źródło: materiały prasowe

  Pomimo zmian w organizacji wydarzenia oraz dostosowaniu do wymogów reżimu snitarnego, akcja Nocy Biologów jest nadal wspaniałą okazją do spotkania się z naukowcami zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki jaką jest BIOLOGIA.

  W ramach tegorocznej akcji planowane są następujące formy zajęć:

  Zajęcia w trybie zdalnym:

  • Wykłady on-line za pośrednictwem platformy ZOOM.
  • Wykład inauguracyjny wygłosi JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek
  • Pokazy Udostępniane za pośrednictwem bezpośredniego streamingu na stronę Facebooka Instytutu Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego i lub YouTube.

  Na wykłady nie obowiązuje rezerwacja nie mniej jednak jednocześnie może dołączyć nie więcej niż 500 osób.

  Zajęcia w trybie stacjonarnym:

  • Warsztaty
  • Możliwość samodzielnego przeprowadzenie doświadczeń w pracowniach laboratoryjnych. Wymagana wcześniejsza rejestracja i rezerwacja.
  • Pokazy/Wystawy/Gry i zabawy edukacyjne
  • Możliwość obserwacji i zrozumienia zjawisk biologicznych, chemicznych i fizycznych podanych w formie przystępnej dla każdej z grup wiekowych. Ponadto możliwość przeprowadzenia prostych barwnych doświadczeń i uczestniczenia w przyrodniczych grach edukacyjnych.
  źródło: materiały prasowe

  Wymagana wcześniejsza rejestracja i rezerwacja.

  Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne, obowiązuje limit miejsc.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie:

  http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=rzeszow

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -