28,5 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Prezydent Fijołek zapowiedział, że z kamienicy przy ul. PCK w Rzeszowie znikną piecyki gazowe i piece kaflowe

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski MZBM korzystając z programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” zlikwiduje w sumie 57 pieców i 233 piecyki gazowe znajdujące się w 18 budynkach wielorodzinnych. Wśród budynków, z których usunięte zostaną stare piece, jest również kamienica przy ul. PCK 4.

  Mieszkańcy kamienicy przy ul. PCK 4 skarżą się na to, że w budynku wciąż są piece kaflowe i stare piecyki gazowe. Swoją sytuację opisali w poście zamieszczonym w niedzielę na Facebooku.

  fot. materiały prasowe

  W poniedziałek kamienicę przy PCK 4 odwiedził Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Na miejscu był również Roman Szczepanek – Prezes Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

  fot. materiały prasowe

  – dla mieszkańców kamienicy przy PCK 4 mam dobrą wiadomość. Budynek jest włączony do programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego”. W ramach tego programu budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej a stare piece kaflowe i piecyki gazowe zostaną usunięte. Koszt tej modernizacji to 143 tys. zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Piece kaflowe i piecyki znikną z PCK 4 do sierpnia 2022 roku

  – ogłosił prezydent.

  fot. materiały prasowe
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -