sobota, 9 grudnia, 2023
+

  Areszt dla podejrzanego 42-latka o zabójstwo kobiety

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-letni mieszkaniec Rzeszowa, który jest podejrzany o zabójstwo kobiety pod blokiem na osiedlu Projektant. W piątek rano, mężczyzna zaatakował znajomą. Zadał jej kilka ciosów nożem, w wyniku czego kobieta zmarła. Po zdarzeniu odjechał z miejsca. Kilkadziesiąt minut potem, zatrzymali go policjanci na ulicy Krakowskiej. W sobotę prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa.

  W piątek przed godziną 7:00, policjanci zostali zawiadomieni, że przed blokiem przy ulicy Czudeckiej w Rzeszowie, kobieta wzywa pomocy i może być ranna. Skierowani na miejsce policjanci, odnaleźli przed blokiem kobietę, która miała rany kłute klatki piersiowej. Mimo udzielonej pomocy, życia 47-latki nie udało się uratować.

  fot. Policja Podkarpacka

  Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą i technika kryminalistyki. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Podczas oględzin odnaleźli nóż, którym mógł się posłużyć napastnik. Prokurator zabezpieczył ciało zmarłej do badań sekcyjnych.

  Wczoraj Komenda Miejska Policji w Rzeszowie poinformowała, że oskarżony mężczyzna porzucił auto na ulicy Wadowickiej i uciekł pieszo. Na miejsce porzucenia samochodu skierowano policjantów oraz przewodnika z psem tropiącym. Przed godziną 9:00, na ulicy Krakowskiej, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali podejrzewanego 42-letniego mieszkańca Rzeszowa.

  fot. Policja Podkarpacka

  Teraz sprawą i zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Okazało się, że mężczyzna był znajomym kobiety. Rano przed zdarzeniem przyjechał pod jej blok, gdzie zaatakował znajomą. Zadał jej kilka ciosów nożem, powodując obrażenia skutkujące śmiercią. Policjanci ustalili, że 42-latek był wcześniej wielokrotnie karany za inne przestępstwa.

  Zebrane materiały, policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. W sobotę przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzut zabójstwa. 42-latek przyznał się do popełnienia czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego mężczyznę na okres 3 miesięcy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com