czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Nowe zaplecze sportowe dla I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie

  Polecamy

  Monika Służały
  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Hala będzie składała się z kilku boisk, siłowni i strefy fitness. Władze miasta nowy obiekt chcą wybudować w miejscu starego budynku.

  I Liceum Ogólnokształcące mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy głównym deptaku, na ul. 3 Maja. Jego zaplecze sportowe to przede wszystkim hala sportowa dobudowana do kamienic znacznie później. Początkowo planowano jej generalny remont, ale fachowe ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe. Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.

  Pod koniec grudnia miasto zamierza otworzyć oferty przetargowe na to zadanie. – Wykonawca będzie miał za zadanie rozebrać stary budynek i wybudować w jego miejscu nowy.

  Chcemy, aby prace zakończyły się najpóźniej w 2024 roku

  – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

  Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszów

  Nowa hala sportowa ma mieć dwa poziomy. Na parterze zaplanowano boisko wielofunkcyjne (do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, badmintona), trybuny na 230 osób, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych. Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Na poziomie piętra nad łącznikiem zaprojektowano dodatkową klatkę schodową umożliwiająca późniejsze połączenie jej z budynkiem szkoły na poziomie piętra.

  Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszów

  Źródła: Materiał prasowy redakcji, Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszów

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com