+

Developres Bella Dolina Rzeszów ponownie lepszy od Grupy Azoty Chemika Police

Dawid Micał
    Dawid Micał

Mecz na szczycie 11. kolejki Tauron Ligi zdecydowanie nie zawiódł kibiców. Siatkarki Chemika miały okazję do rewanżu za Superpuchar, ale i tym razem zespół z Rzeszowa okazał się lepszy w końcówce meczu. Po niezwykle emocjonującym tie-breaku, Developres wygrał spotkanie 3:2. Najlepszą zawodniczką meczu została libero rzeszowianek – Aleksandra Szczygłowska.

Developres Rzeszów po wczorajszej wygranej z liderem ma na koncie 10 zwycięstw i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Pomimo zwycięstwa nadal traci do Chemika jeden punkt. Jednak kibiców najbardziej cieszy pojedyncza wygrana nad największym ligowym rywalem. Na hali Podpromie zgromadziło się dużo kibiców, ponieważ mecze pierwszego i drugiego zespołu tabeli, zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Siatkarki Developresu mogły liczyć na solidny doping. Druga część sezonu zapowiada się bardzo emocjonująco.

Pierwszy set był bardzo wyrównany od samego początku. Obie drużyny wymieniały się na prowadzeniu co każdą akcję. Dopiero w połowie partii, trzypunktową przewagę zbudowały przyjezdne, odskakując na 17:14. Developres przez moment zaciął się w ataku, co od razu wykorzystały rywalki. Gospodyniom ciężko było odrobić straty, ponieważ policzanki zaczęły mocno serwować. Rysice zaczęły mieć problemy z przyjęciem. Przewagę w ataku wykorzystała Agnieszka Kąkolewska zdobywając ostatni punkt dla swojej drużyny. Zespół Jacka Nawrockiego wygrał pierwszą partię 25:19.

Pierwsza połowa drugiego seta przypominała początek pierwszego. Nie widać było znaczącej przewagi żadnego zespołu. Grając dobrze blokiem, prowadzenie objął Chemik 16:13. Przewaga policzanek nie trwała długo. Bruna Honorio przerwała serię rywalek, następnie doprowadzając do remis 16:16. Zmotywowany zespól Stephane’a Antigi objął prowadzenie i nie oddał go do końca seta. Skuteczne ataki Magdaleny Jurczyk oraz Bruny Honorio dały wygraną 25:22.

W kolejnym secie Rysice znacząco zaatakowały od samego początku. Najpierw prowadziły 4:1, następnie 7:4. Chemik odrobił straty i doprowadził do remisu 9:9. Od tego momentu walka toczyła się na bardzo wyrównanym poziomie, żaden zespół nie oddawał inicjatywy swojemu rywalowi. Przy wyniku 23:23, dwa punktowe bloki zaliczyła Kąkolewska, które dały wygraną w secie 25:23 Chemikowi.

Na początku czwartej partii, trener Antiga wprowadził na parkiet Anę Kalandadze. Zdecydowanie zawodniczka poprawiła grę gospodyń w przyjęciu. Chemik objął prowadzenie 6:3 na początku seta. As serwisowy Blagojević podniósł zespół z Rzeszowa na duchu. Pełne motywacji siatkarki przejęły „pałeczkę” i nie oddały jej rywalkom do końca partii. Pomimo remisu 17:17, to zawodniczki Developresu prezentowały się lepiej. Potrójny blok Anny Stencel tylko potwierdził dominację gospodyń, które wygrały 25:21.

Tie–break miał zacięty przebieg od samego początku. Pierwszą piłkę meczową miały siatkarki Chemika przy stanie 14:13, której nie wykorzystały. Wtedy Developres dostrzegł swoją szansę. Magdalena Jurczyk zakończyła spotkanie zdobywając 16 punkt dla swojego zespołu. Rysice wygrały 16:14.

Developres Bella Dolina Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3:2

Sety: 19:25, 25:22, 23:25, 25:21, 16:14

MVP: Aleksandra Szczygłowska.