21 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Tragiczny dzień na terenie powiatu przeworskiego

  Polecamy

  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W dzisiejszym dniu, na terenie powiatu przeworskiego, prawie jednocześnie doszło do trzech poważnych zdarzeń. Był to tragiczny dzień dla strażaków. Przy jednym wypadku było sporo zamieszania.

  Pierwszy wypadek miał miejsce koło godziny 15:37 w Sieteszy gm. Kańczuga. Strażacy OSP Sietesz, reanimowali osobę do czasu, aż na miejsce zdarzenia dojechała karetka pogotowia.

  O godzinie 15:43 w Urzejowicach gm. Przeworsk doszło do drugiego tragicznego zdarzenia. Z przydomowej studni strażacy wyciągnęli poszkodowaną kobietę, na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Rzeszowa. Niestety wydobyta ze studni osoba już nie żyła.

  Do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Wylewa gm. Sieniawa. Około godziny 16:23 zderzył się tam bus z autem osobowym. Do stanowiska kierowania wpłynęły jednocześnie dwa zgłoszenia – jedno wysłane przez automatyczny system E-CALL, drugie od osoby postronnej. Niestety, pomimo że zgłoszenia dotyczyły jednego zdarzenia, informowały o wypadu w dwóch różnych miejscach.

  fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku

  Dyżurny stanowiska kierowania do każdej lokalizacji zadysponował zastępy PSP i OSP. Okazało się, że zgłoszenie jednak dotyczy jednego, wspólnego miejsca zdarzenia. W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby z małej osobówki, w tym małe dziecko. Zostały one przetransportowane do szpitala. Kierowca busa zbiegł z miejsca wypadku.

  fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku

  W działaniach brało udział:

  – 7 zastępów PSP i OSP

  – Policja

  – Dwie załogi Państwowego Ratownictwa Medycznego

  Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -