wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Sprawa Sarii znów badana przez Prokuraturę, dzięki działaniom Wiceministra M. Warchoła

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował, że w wyniku przeprowadzonej w Prokuraturze Krajowej analizy akt zapadła decyzja o podjęciu na nowo umorzonego śledztwa dotyczącego emisji odorów przez zakład Saria w Przewrotnem.

  Sprawa zakładu Saria ciągnie się już od wielu lat i wielokrotnie poruszaliśmy ten temat na łamach portalu. Tym razem głośno zrobiło się za sprawą Wiceministra Marcina Warchoła, który przychylił się do próśb o pomoc mieszkańców gminy Głogów Małopolski i zwrócił się do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o rozważenie ponownego podjęcia umorzonej przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie sprawy.

  Z ogromną satysfakcją informuję, że w wyniku przeprowadzonej w Prokuraturze Krajowej analizy akt zapadła decyzja o podjęciu na nowo umorzonego śledztwa.

  – informował Marcin Warchoł.

  Wiceminister Sprawiedliwości zaznaczył, że postępowanie zostało umorzone przedwcześnie i nie wykonano ważnych czynności dowodowych, które teraz zostaną przeprowadzone i materiał dowodowy zostanie poddany ponownej ocenie.

  Przedsiębiorstwo Saria musi liczyć się ze zdrowiem mieszkańców oraz respektować przepisy prawa obowiązujące w naszym kraju.

  – mówił Marcin Warchoł, podkreślając, że zagraniczne koncerny muszą dostosować się do obowiązujących w Polsce praw.

  źródło: FB Marcin Warchoł

  Informacja o wznowieniu śledztwa została przyjęta przez mieszkańców gminy Głogów Małopolski z ogromną radością, o czym czytamy w oświadczeniu nadesłanym przez Stowarzyszenie „Stop Smrodowi” z Przewrotnego:

  Z radością przyjęliśmy wiadomość o zaangażowaniu ministra Marcina Warchoła w sprawie naszej lokalnej społeczności w gminie Głogów Małopolski. Sprawa Sarii od lat budziła nasze niezadowolenie, nie tylko że względu na odór emitowany z firmy ale przede wszystkim ze względu na bierność urzędów i instytucji gdzie prosiliśmy o pomoc.

  W oświadczeniu nie zabrakło także podziękowań dla Posła z Podkarpacia:

  Dziękujemy panu ministrowi Marcinowi Warchołowi za skuteczne działania i ogromne wsparcie, które przyczyniły się do wznowienia śledztwa. Cieszymy się, że można działać bezinteresownie i społecznie na rzecz obywateli RP, a taką postawę wobec naszych problemów przyjął minister Marcin Warchoł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com