0,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Komunikacja miejska na Podkarpaciu otrzyma dofinansowanie. Ruszył nabór wniosków

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rząd przeznaczył ponad 52 mln złotych na dofinansowanie przewozów autobusowych w województwie podkarpackim. O szczegółach naboru na 2022 r. mówiła dziś wojewoda Ewa Leniart podczas spotkania z mediami.

  – Rozpoczynamy dziś kolejny nabór, który umożliwi wsparcie finansowe dla przewozów lokalnych, realizowanych z przeznaczeniem dla transportu publicznego. Chciałabym zachęcić podmioty uprawnione z terenu naszego województwa do tego, aby od 1 do 15 grudnia aplikowały o środki w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Kwota przeznaczona dla Podkarpacia to 52 mln zł 

  – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Dodała również, że od momentu utworzenia funduszu, czyli od 2019 r. nasz region skorzystał z dopłat w wysokości 67 mln zł.   

  źródło: materiały PUW

  Dotychczasową realizację zadań w ramach funduszu podsumował dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Krzysztof Sopel.

  – W bieżącym roku z funduszu korzysta 41 organizatorów, utworzone zostały 364 linie komunikacyjne, które funkcjonują w 138 gminach, a dostęp do autobusowego transportu publicznego ma ok. 1 mln 400 tys. mieszkańców naszego województwa 

  – poinformował.

  źródło: materiały PUW

  W ramach tego naboru na dofinasowanie przewozów autobusowych przeznaczono 52 731 932,66 zł. Kwota dopłaty będzie wynosić nie więcej niż 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozów o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

  Wnioski o objęcie dopłatą mogą składać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, z wyłączeniem związku metropolitalnego i ministra właściwego do spraw transportu. Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w okresie od 1 do 15 grudnia 2021 r. w wersji papierowej na adres Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Grunwaldzka 15, 35-959 Rzeszów.

  źródło: materiały PUW

  Pełna treść komunikatu, zawierająca szczegółowe informacje na temat naboru oraz wzór wniosku o objęcie dopłatą znajdują się pod poniższym adresem: Komunikat Wojewody Podkarpackiego z 1 grudnia 2021 r. dotyczący naboru wniosków o objęcie w roku 2022 dopłatą do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej – Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -