21 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Już jutro otwarcie mostu na Przyrwie. Nowa przeprawa ma trzy pasy ruchu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek na moście na Przyrwie w ciągu ulicy Siemieńskiego zostanie zostanie otwarty dla ruchu nowy most. Nowa przeprawa jest szersza – ma trzy pasy ruchu.

  Budowa nowego mostu to część przebudowy całego układu drogowego pomiędzy ul. gen. Maczka a rejonem biurowca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Inwestycja zakłada m.in. poszerzenie do trzech pasów ulicy Siemieńskiego. Z tego względu trzeba było wybudować także nowy most na rzece Przyrwa. Stary był zbyt wąski, aby zmieścić na nim dodatkowy, trzeci pas.

  fot. materiały prasowe

  Wraz z mostem firma Strabag, która przebudowuje drogi, odda do użytkowania także fragment ulicy Siemieńskiego, pomiędzy ul. gen. Maczka a Kosynierów. Na tym odcinku gotowa jest już nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa.

  fot. materiały prasowe

  – Cieszę się, że prace w tym rejonie postępują bez zakłóceń. Chcemy je zakończyć jak najszybciej, aby usprawnić ruch w tej okolicy. Otwarcie nowego mostu to zakończenie ważnego etapu inwestycji. Dzięki niemu mieszkańcom osiedla 1000-lecia będzie łatwiej dojechać do domów

  – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  fot. materiały prasowe

  Budowa będzie kontynuowana natomiast na pozostałym odcinku, od ul. Kosynierów, po wiadukt kolejowy w rejonie ul. Batorego, stąd przez ul. Styki i Śniadeckich w rejon ZUS, gdzie powstanie rondo. Cały układ drogowy na tym odcinku ma powstać do jesieni przyszłego roku. Koszt inwestycji to około 50 mln zł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -