czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Wiceminister M. Warchoł przekazał na ręce Prezydenta K. Fijołka sprzęt dla 12 jednostek OSP w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł przekazał na ręce Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka sprzęt dla 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Rzeszowie za 1,2 mln zł. Sprzęt ten służył będzie pomocy osobom pokrzywdzonym zgodnie z założeniem i celami Funduszu Sprawiedliwości.

  Wydarzenie uroczyście rozpoczął Prezes Miejskiego Zarządu Jednostek OSP Zenon Pitera, który powitał przybyłych gości. Następnie głos zabrał Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

  Drogie Druhny i Druhowie wreszcie mamy to!

  – rozpoczął.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Wiceminister zaznaczył, że sprzęt będzie służył do ratowania ludzkiego życia. Podkreślił, że środki z Funduszu Sprawiedliwości są w tym przypadku przeznaczona na pokrzywdzonych, wbrew temu, co szerzy dezinformacja i manipulacja.

  Marcin Warchoł w przemówieniu, zaznaczył, że Rzeszowowi od dziś żadna powódź niestraszna. Podkreślał również, że wyposażenie jednostek w specjalistyczny sprzęt zwiększy skuteczność udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

  Strażacy działający w Rzeszowie zapewniają bezpieczeństwo mieszkańców miasta i wspomagają Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, dlatego wierzę, że nowy sprzęt pozwoli Strażakom skutecznie chronić życie, zdrowie i ludzkie mienie.

  – zapewniał.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie głos zabrał obecny na wydarzeniu Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, który podziękował za wsparcie.

  Bardzo się cieszę, że ten sprzęt został przekazany dla Rzeszowa. Wiem, że jest to element długoletniej polityki wspierania bezpieczeństwa w miastach, zatem bardzo się cieszę i za ten gest dziękuję, licząc oczywiście na dalsze wsparcie.

  – mówił.

  Brygadier Tomasz Baran, komendant miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie zaznaczył, że żeby móc skutecznie zapobiegać zagrożeniom potrzebna jest wyszkolona kadra, ale także odpowiedni sprzęt.

  Dziękuję, że strażacy ochotnicy zostali wyposażeni w potrzebny sprzęt.

  – powiedział.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Po przemowach odbyło się uroczyste podpisanie protokołów i umów dla jednostek OSP przez Wiceministra Marcina Warchoła, Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka i Prezesów poszczególnych jednostek OSP: Budziwój, Rzeszów-Dębina, Słocina, Zalesie, Matysówka, Załęże, Drabinianka, Przybyszówka, Pogwizdów Nowy, Biała, Wilkowyja i Bzianka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com