21,4 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Powrót do zdalnego nauczania na Uniwersytecie Rzeszowskim

  Polecamy

  Monika Służały
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rok akademicki, rozpoczął się w formie tradycyjnej na uczelni, a sytuacja związana z koronawirusem, do dnia dzisiejszego, nie wskazywała na to, aby studenci mieli przejść w tryb zdalny lub hybrydowy. Natomiast, większość kierunków na UR od 6 grudnia przejdzie w nauczanie zdalne.

  Zgodnie z zarządzeniem Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego w okresie od 6 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim odbywają się w sposób tradycyjny – w kontakcie bezpośrednim lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  Poniżej znajduje się wykaz kierunków, które zachowają formę nauki tradycyjnej:

  Uniwersytet Rzeszowski

  Zajęcia z wychowania fizycznego oraz lektoraty języków obcych są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W okresie od 6 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zajęcia dydaktyczne na studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia za zgodą Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia mogą być realizowane w formie kontaktu bezpośredniego, o ile istnieje możliwości zapewnienia reżimu sanitarnego podczas realizacji zajęć w oparciu o infrastrukturę jednostki.

  Zajęcia w ramach studium otwartego, w szczególności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, za zgodą Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia mogą być realizowane w formie kontaktu bezpośredniego, o ile istnieje możliwości zapewnienia reżimu sanitarnego w oparciu o infrastrukturę jednostki.

  W okresie od 10 stycznia 2022 r. do 30 stycznia 2022 r. zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Rzeszowskim są prowadzone na zasadach określonych w Zarządzeniu nr 213/2021 Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z dnia 9 listopada 2021 roku w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022 w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19.

  Źródło: Uniwersytet Rzeszowski

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -