24,2 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Były prezydent Tadeusz Ferenc uhonorowany podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Niemal jednogłośnie Rada Miasta Rzeszowa przyznała dzisiaj tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi, byłemu prezydentowi miasta. Wnioski w tej sprawie napływały do rady już od marca.

  O uhonorowanie Tadeusza Ferenca najwyższym miejskim tytułem wystąpiło do miasta ponad 200 przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz organizacji działających w Rzeszowie. W uzasadnieniu uchwały zwrócono uwagę na zasługi Tadeusza Ferenca, który rządził miastem nieprzerwanie przez 19 lat.

  List z prośbą o uhonorowanie byłego prezydenta Rzeszowa trafił do Rady Miasta już w lutym – został wystosowany przez ministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, natomiast wniosek o nadanie Tadeuszowi Ferencowi tego tytułu został wystosowany przez Andrzeja Bajora oraz Adriana Bajora w marcu. W październiku podobny wniosek został napisany przez Małgorzatę Kucharską – prezesa Podkarpackiego Klubu Biznesu oraz Adama Górala – przewodniczącego rady nadzorczej PKB.

  Do wniosku dołączyło 257 przedsiębiorstw oraz dwie rzeszowskie uczelnie.

  27.10.2021 Rzeszow. Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

  – Jako pierwszy prezydent w historii Rzeszowa został wybrany w wyborach bezpośrednich. Funkcję tę pełnił niemalże 19 lat, wygrywając wszystkie kolejne wybory, bardzo często w pierwszej turze. W treści uchwały wymieniamy także niewątpliwe zaangażowanie na rzecz miasta Rzeszowa. Tym w trakcie swojej prezydentury Tadeusz Ferenc charakteryzował się w sposób niekwestionowany. Uczył wielu innych samorządowców w Polsce, czym tak naprawdę jest bezgraniczne przywiązanie do miasta i jego interesów. Okres jego prezydentury to czas niekwestionowanego rozwoju Rzeszowa, za co otrzymał wiele nagród i tytułów

  – mówił prezydent Konrad Fijołek, który uzasadniał uchwałę.

  W głosowaniu wniosek poparło 25 radnych. Przeciwko było dwóch przedstawicieli klubu PiS. Wręczenie tytułu Tadeuszowi Ferencowi zaplanowano na 19 stycznia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -