środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Przygotowania do budowy aquaparku w Rzeszowie. Pierwszy etap za nami

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zakończyły się konsultacje rynkowe, dotyczące budowy aquaparku, podczas których zbierano informacje od firm projektowych, wykonawczych i finansowych. W  konsultacjach wzięło udział 13 firm.

  Informacje, które uzyskaliśmy są przez nas analizowane. Jeszcze w tym roku chcemy podjąć decyzję, gdzie aquapark będzie mógł być zlokalizowany, w jakiej technologii będzie wybudowany i co do sposobu finansowania. To zadanie chcielibyśmy realizować w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

  – mówi Dariusz Urbanik, zastępca prezydenta Rzeszowa.

  Firmy wykonawcze przekazały informacje dotyczące najnowszych tendencji i rozwiązań stosowanych przy tego typu przedsięwzięciach, z zakresu zastosowania np. odnawialnych źródeł energii. Biura projektowe podzieliły się wiedzą na temat lokalizacji, a instytucje finansowe o możliwościach, sposobach i formach finansowania przedsięwzięcia. 

  Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób jak najbardziej poważny
   i zdeterminowany

  – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Kolejny etap budowy będzie polegał na konsultacjach z firmami w oparciu o konkretne rozwiązania jakie podejmie miasto. W projekcie budżetu Rzeszowa na przyszły rok jest zarezerwowana kwota 3,5 miliona zł na dokumentacje projektową. Czekamy na kolejne informacje dotyczące realizacji inwestycji. Aquapark w Rzeszowie będzie świetnym miejscem rozrywki dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com