czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Właściwa i zdecydowana postawa świadków przyczynia się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W minioną sobotę dzięki dobrej postawie świadków udało się wyeliminować z ruchu aż trzech nietrzeźwych kierowców. Do zdarzeń doszło na terenie Rzeszowa, Krosna i Sanoka.

  Rzeszów

  Do pierwszego ujęcia doszło już o godzinie 11 w Rzeszowie. Dyżurny komendy został zawiadomiony, że będący po służbie policjant z komisariatu na Baranówce, wspólnie z innym świadkiem zdarzenia, zatrzymali na ul. Krakowskiej pijanego kierowcę.

  Skierowani na miejsce policjanci, na podstawie relacji świadków, ustalili, że 50-letni mieszkaniec Rzeszowa, kierujący oplem, wyjechał ze stacji paliw w kierunku centrum miasta. Kierowca, nie mogąc utrzymać prostego toru jazdy, jechał całą szerokością ulicy i uderzał w krawężniki. Podejrzewając, że kierowca opla może być pijany świadek zawiadomił dyżurnego i pojechał za nim, próbując doprowadzić do zatrzymania. W pewnym momencie opel zjechał na zatoczkę autobusową. Funkcjonariusz, wspólnie z innym kierowcą, zabrali pijanemu mężczyźnie kluczyki od samochodu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

  Interweniujący na miejscu policjanci drogówki sprawdzili trzeźwość kierowcy opla. Badanie wykazało niemal 3,5 promila. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, samochód odholowali na parking, a pijanego kierowcę izolowali w izbie wytrzeźwień.

  Krosno

  Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał także kierujący renaultem, który podróżował ok. godz. 18 jedną z głównych ulic Krosna. Jak wynika z relacji świadka, kierowca miał trudności z utrzymaniem właściwego toru ruchu, co wzbudziło podejrzenia. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który skutecznie uniemożliwił pijanemu kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.

  Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 44-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

  źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

  Sanok

  Kilka minut przed północą, dyżurny sanockiej Policji również otrzymał informację, że na ul. Konopnickiej w Sanoku doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej.

  Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zwrócił uwagę na poruszający się pojazd marki Ford. Kierująca samochodem zatrzymała się na jezdni, a następnie cofając próbowała zawrócić, po czym wjechała do rowu. Zgłaszający podszedł do kierującej i wyczuł od niej alkohol, dlatego wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.

  Funkcjonariusze ustalili, że kierująca fordem, to 35-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 1,8 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

  Wszyscy zatrzymani kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

  Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

  Policja apeluje:

  Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com