4,9 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022
+

  Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę włamującego się do automatów na myjniach samochodowych

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na przełomie października oraz listopada nastąpiła seria włamań do automatów na myjniach samochodowych przy ul. Strzyżowskiej oraz w Jasionce. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany przez rzeszowską policję. Znaleziono przy nim narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

  Rzeszowscy policjanci pracowali nad sprawą powtarzających się włamań i kradzieży do automatów na myjniach samochodowych. W okresie od 29 października do 14 listopada br. nieznany sprawca włamał się do myjni w Jasionce i czterokrotnie do automatu myjni przy ul. Strzyżowskiej.

  Ustalający sprawcę tych czynów kryminalni, na podstawie uzyskanych informacji, wytypowali podejrzewanego. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa miał poruszać się samochodem marki Renault Kangoo. Policjanci sprawdzili adresy, gdzie podejrzewany mógł przebywać, jednak go nie zastali.

  W środę ustalili, że jego samochód jest zaparkowany przy ul. Dąbrowskiego. W związku z tym, policjanci obserwowali samochód, i gdy podejrzany podszedł do auta, zatrzymali go. Przy 37-latku znaleźli woreczki strunowe z zawartością białych kryształków. Okazało się, że jest to blisko 3 g mefedronu.

  Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce. Na podstawie zawiadomień pokrzywdzonych, oszacowali wartość strat na ponad 4 tys. złotych. Podejrzanemu 37-latkowi przestawili 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i zarzut posiadania narkotyków.

  Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, połączonego z zakazem opuszczania kraju.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com