1,1 C
Rzeszów
sobota, 4 grudnia, 2021
+

  Czy pensja Prezydenta Miasta Rzeszowa zostanie prawie dwukrotnie zwiększona?

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W związku z ustawą uchwaloną przez Sejm, dotyczącą podwyżek pensji dla osób, zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, Rada Miasta utworzyła projekt uchwały, na mocy którego mają zwiększyć się zarobki Prezydenta Miasta Rzeszowa. Głosowanie odbędzie się podczas wtorkowej sesji.

  Podczas najbliższej sesji Rada Miasta Rzeszowa ma podjąć głosowanie nad projektem uchwały, na mocy której, pensja Prezydenta Miasta Rzeszowa wzrośnie prawie dwukrotnie.

  Jest ona związana z nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych. Została ona uchwalona przez Sejm i podpisana na początku października przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

  fot. materiały na profilu Konrada Fijołka – Prezydenta Miasta Rzeszowa na Facebooku

  Obecnie prezydent Miasta Rzeszowa zarabia 10 940 zł brutto, a więc 7767 zł netto. Jego pensja została uchwalona przez Radę Miasta na początku lipca. Składają się na nią: wynagrodzenie zasadnicze (5000 zł), dodatek funkcyjny (2100 zł), dodatek za wysługę lat (1000 zł) i dodatek specjalny (2840 zł). 

  Jeżeli uchwała zostanie przegłosowana na wtorkowej sesji, pensja prezydenta będzie wynosić 20 029 zł brutto, czyli niemal dwa razy więcej niż obecnie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -