0,5 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Wojna hybrydowa w teorii i praktyce- wykład RODM

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Czym jest wojna hybrydowa, co ze sobą niesie? O tym porozmawia przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie z dr Michałem Piekarskim.

  Rozmowa na ten temat zostanie przeprowadzona w poniedziałek 22 listopada o godzinie 18:00, na profilu Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie. Rozmowę przeprowadzi Adam Poręba. Wydarzenie dostępne tutaj.

  Czym według definicji jest wojna hybrydowa?

  Pojęcie wojny hybrydowej to różne działania wroga, który chce osiągnąć swój cel. Dziś działania te nie muszą mieć działań militarnych, a mogą być to np. cyberataki lub presja ekonomiczna. Wszystko to robione po to, aby osłabić swojego przeciwnika.

  Krótka informacja o dr Michale Piekarskim

  Michał Piekarski – doktor, adiunkt w Zakładzie Studiów nad Bezpieczeństwem Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, członek i założyciel Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego. W działalności badawczej i dydaktycznej zajmuje się analizą zjawiska „wojny hybrydowej” oraz współczesnego terroryzmu, problematyką bezpieczeństwa morskiego państwa, a także zagadnieniami kultury strategicznej Polski. Autor ponad trzydziestu publikacji naukowych: rozdziałów w monografiach, artykułów oraz haseł encyklopedycznych oraz kilkudziesięciu tekstów popularnonaukowych i publicystycznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com