2,3 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Spotkanie organizacyjne Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś w Urban Lab Rzeszów odbyło się spotkanie organizacyjne Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie planowane jest na styczeń. Udział w spotkaniu wzięli działacze, społecznicy i sportowcy, którzy będą pomagać w rozwijaniu sportu w Rzeszowie.

  W spotkaniu wzięło udział blisko 50 osób wśród nich m.in. Rafał Wilk- były żużlowiec i mistrz paraolimpijski w kolarstwie ręcznym, Krzysztof Ignaczak- były libero reprezentacji Polski w siatkówce, a przed laty siatkarz Asseco Resovii Rzeszów.

  Konrad Fijołek podkreślał jak ważne jest wspólne zarządzanie miastem z mieszkańcami. Zachęcał sportowców do pomocy w Społecznej Radzie Sportu:

  Tak robi się w największych miastach na świecie, każdy zdaje sobie dzisiaj sprawę, że do procesu kierowania miastem trzeba włączyć lokalną społeczność i czerpać z jej wiedzy. Dlatego zdecydowałem się zrobić to na szeroką skalę, w wielu dziedzinach, także w sporcie

  mówił prezydent Rzeszowa podczas spotkania i dodawał:

  Pod względem infrastruktury Rzeszów nadrobił zaległości, teraz czas, aby tę nową infrastrukturę wykorzystać dla mieszkańców. Sport w każdej formie odgrywa tutaj kluczową rolę. A więc zadania rady będą niezwykle istotne. Spraw jest bardzo dużo, począwszy właśnie od infrastruktury, po fundusze na sport. I o tym prezydent nie powinien decydować sam, ale przy udziale ludzi, którzy najlepiej znają potrzeby. Będziemy z ich doświadczeń korzystać.

  Obecnie w Rzeszowie trenuje 5 tysięcy dzieci, a mieszkańcy uprawiają ponad 50 dyscyplin sportu. Krystyna Stachowska wiceprezydent Rzeszowa ma nadzieję, że Społeczna Rada Sportu przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji sportu w Rzeszowie. Dziś trzeba skupić się na wielu wyzwaniach m.in. walce z otyłością, aktywizacji dzieci po pandemii koronawirusa.

  Liczę, że wspólnie określimy strategiczne cele w dziedzinie sportu i wzorem innych dużych miast wpłyniemy na jeszcze lepszy rozwój tej dziedziny życia  

  mówiła podczas spotkania Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

  Społeczna Rada Sportu zostanie powołana jeszcze w tym roku. Dziś osoby biorące udział w spotkaniu podpisały deklaracje członkostwa w nowym organie. Członkowie spośród siebie wybiorą zarząd Rady. Sama Rada według założeń ma spotykać się w pełnym składzie minimum dwa razy w roku. Rada Sportu to kolejny organ, który powoła prezydent miasta. Wcześniej powołał do życia Społeczną Radę Kultury.

  Foto. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com