21 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Rzeszów walczy ze smogiem! Happening na Rynku z udziałem Prezydenta Miasta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na rzeszowskim Rynku odbył się happening ekologiczny z udziałem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie EKOSKOP wraz z dziećmi i młodzieżą rzeszowskich szkół. Był to wspólny apel o ochronę powietrza przed smogiem i protest przeciwko spalaniu śmieci w instalacjach C.O.

  Na rzeszowskim Rynku odbył się happening ekologiczny dotyczący protestowi przeciw spalaniu śmieci oraz ochrony powietrza przed smogiem. Akcję połączono z demonstracją pomiaru zapylenia powietrza oraz edukacją ekologiczną i odczytywaniem listów dzieci i młodzieży do sąsiadów, zawierających apel o niepalenie śmieci w domowych instalacjach C.O. 

  fot. materiały prasowe

  – Rzeszów walczy ze smogiem. Wymieniamy stare piece, tworzymy murale antysmogowe. Na razie mamy w Rzeszowie dwa takie murale, ale niedługo będzie ich więcej. Najlepszym sposobem walki ze smogiem jest jednak sadzenie drzew, dlatego zapraszam Was wszystkich, którzy, jak widać nie boicie się deszczu, przyjdźcie jutro na wspólny spacer ze mną i wspólnie wybierzmy kolejne miejsca w których pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej posadzą drzewa. Startujemy jutro o 10:00 w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora. Walczymy

  – mówił prezydent Konrad Fijołek obecny podczas wydarzenia.

  fot. materiały prasowe

  Happening na rzeszowskim Rynku zorganizowany był w ramach umowy zawartej pomiędzy Miastem Rzeszów a Stowarzyszeniem „EKOSKOP”. Na realizację tego zadania publicznego Gmina Miasto Rzeszów przekazała Stowarzyszeniu dotację w wysokości 10 000,- zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych). Termin realizacji projektu: 15 października – 15 grudnia 2021.

  fot. materiały prasowe

  Na projekt „Rzeszów nie zgadza się na smog”, składają się również:

  – warsztaty edukacyjno-dyskusyjne dla mieszkańców i aktywistów lokalnych organizacji pozarządowych i aktywnych grup obywateli z udziałem zaproszonych przedstawicieli władz Rzeszowa „Miasto, a smog – co możemy zrobić”.

  – Opracowanie i wydrukowanie oraz dystrybucja 220 sztuk listu obywatelskiego „Drogi sąsiedzie” zawierającego apel o nie palenie śmieci w domowych instalacjach C.O. – list będzie przekazywany właścicielom domów jednorodzinnych z piecami węglowymi przez harcerzy i wolontariuszy organizacji pozarządowych i młodzieżowych.

  – Warsztat edukacyjno-dyskusyjny dla nauczycieli.

  – Opracowanie, nagranie i przekazanie do szkół (do odtwarzania na godzinach wychowawczych lub na zajęciach pozalekcyjnych  albo w ramach zajęć własnych ucznia) filmiku „Domowe rady na smog”. Film zawierał będzie informacje o smogu i opinie jak przeciwdziałać zanieczyszczeniu smogiem.

  – Organizacja stoiska edukacyjno-informacyjnego o smogu.

  – Zasadzenia wspólnie z Prezydentem Rzeszowa symbolicznego Drzewa Antysmogowego (na skwerze im. Kotowicza)

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -