9,9 C
Rzeszów
sobota, 1 kwietnia, 2023
+

  Kamil Rząsa zdobył srebrny medal w szpadzie kat.B

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W czwartkowy wieczór, podczas zawodów Pucharu Świata w Pizie, Kamil Rząsa zdobył swój kolejny medal w karierze. Szpadzista z podkarpacia w półfinale wygrał z Patrykiem Banachem 15:12, przez co awansował do finału. Niestety nie udało się wygrać złota, ale srebrny krążek, również jest sukcesem.

  Kamil Rząsa specjalizuje się w szermierce na wózku inwalidzkim.  Jego sukcesy są dowodem na to, że ciężka praca, determinacja i wsparcie bliskich sprawia, że osiągnięcie szczytu jest możliwe dla wszystkich. W swojej karierze wielokrotnie znajdował się na podium najważniejszych imprez międzynarodowych, zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Największy sukces w swojej karierze osiągnął w 2016 roku, podczas letniej olimpiady paraolimpijskiej w Rio de Janerio. Razem z Michałem Nalewajkiem oraz Dariuszem Penderem, wygrał brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w szermierce na wózkach (szpada drużynowa). Reprezentanci Polski pokonali Grecję 45:29.

  fot. Niepełnosprawni – Pełnosprawni w Sporcie/ strona FB

  W czwartek 18 listopada w finale Pucharu Świata, uległ Istvanowi Tarjanyemu z Węgier 10:15. Mimo porażki, sięgnął po srebro Pucharu Świata w szpadzie kat. B. Gratulacje!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com