10 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Tradycja znów spotka się z nowoczesnością. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na Bal Kotylionowy

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w tę sobotę odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Bal Kotylionowy. Do udziału zaprasza Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina. Podczas wydarzenia powróci klimat słynnych w okresie międzywojennym przyjęć. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne.

  Słynne w regionie Bale Kotylionowe dla mieszkańców Słociny, na które zapraszani byli również znani goście z Rzeszowa i okolic, organizowane były w okresie międzywojennym przez Helenę Szajerównę. Najważniejszą częścią każdego balu był tak zwany „taniec z kotylionem”, któremu towarzyszył powszechny w tamtym czasie zwyczaj obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami.

  źródło: materiały prasowe

  Pierwszy po długiej przerwie Bal Kotylionowy powrócił dopiero w roku 2019, dzięki realizowanemu wówczas na osiedlu Słocina projektowi „Dama z kotylionem”. Bal spotkał się z wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców i od tego czasu wpisał się na stałe w kalendarz lokalnych wydarzeń organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury.

  fot. materiały prasowe

  Tegoroczny Bal Kotylionowy odbędzie się w sobotę 20 listopada 2021 roku w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154 i potrwa od godziny 18:00 do 22:00. W jego programie znajdzie się pokaz i kurs nauki walca, zabawa taneczna, recital dawnych piosenek w wykonaniu Mobilnej Filharmonii, prezentacja i odtworzenie zwyczaju obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami oraz wspólne odtańczenie walca na koniec balu.

  fot. materiały prasowe

  Swój udział w Balu Kotylionowym zgłosić mogą wyłącznie pełnoletnie pary. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wcześniejszego zapisu telefonicznego pod numerem telefonu 510 355 747. Regulamin oraz karta uczestnika dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -