19,5 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi i posiadanie narkotyków

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 4,5 kg suszu. Pochodziły one z uprawy, którą mężczyzna prowadził w szklarni, na swojej posesji.

  Informację o nielegalnej uprawie konopi uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego w Rzeszowie. Miał ją prowadzić mieszkaniec Rzeszowa w przydomowej szklarni. Policjanci pojechali pod ustalony adres, jednak nie zastali tam podejrzewanego. Miejsce jego przebywania szybko udało się ustalić i 36-letni mężczyzna został zatrzymany.

  Podczas przeszukania, w przydomowej szklarni, policjanci znaleźli pozostałości po uprawie. Mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom 13 słoików i pojemników, w których przechowywał susz roślinny. Niewielka ilość suszu policjanci znaleźli także w jego plecaku.

  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wstępne badanie zabezpieczonego suszu i ziela wykazało, że jest to marihuana i konopie inne niż włókniste. Łącznie zabezpieczono ponad 4,5 kg suszu. Zebrane w sprawie materiały przesłano do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

  Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości niedozwolonych środków odurzających w postaci suszu ziela konopi oraz prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -