3,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

Po dwóch porażkach z rzędu, siatkarze Asseco Resovii odnieśli bardzo ważne zwycięstwo

Dawid Micał
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl

W ramach 7. kolejki PlusLigi, siatkarze Asseco Resovii w bardzo solidnym stylu pokonali Projekt Warszawę 3:0. Siatkarze z Rzeszowa przez wszystkie partie trzymali bardzo wysoki poziom, praktycznie nie oddając inicjatywy swoim rywalom. Po raz kolejny na szczególne wyróżnienie zasłużył Maciej Muzaj, który został MVP spotkania.

Dwa ostatnie mecze, siatkarze Asseco nie mogą zaliczyć do udanych. Rywalami co prawda byli Mistrzowie oraz Wicemistrzowie Polski, ale wygrana z drużyną ze stolicy kraju ma bardzo ważny aspekt psychologiczny dla poszczególnych zawodników oraz całego zespołu. Gdyby Resoviacy zaliczyli trzecią porażkę z rzędu, pojawiłby się hejt oraz liczne spekulacje na temat tego, że nazwiska nie grają, że może i są nieźli, jednak do topowego poziomu w Polsce wciąż sporo im brakuje. Jednak wygrana pokazała na co stać zespół z Rzeszowa. Był to dla nich zdecydowanie jeden z najlepszych meczów w tym sezonie Plus Ligi.

Hala Podpromie w Rzeszowie wypełniła się kibicami po brzegi, na mecz przyszło 2500 kibiców. Wszyscy byli bardzo ciekawi tego pojedynku, ponieważ poprzednie cztery mecze w Rzeszowie kończyły się zwycięstwami Projektu Warszawa. Jednak w sobotę 13 listopada, zła passa została przełamana.

Pierwszego seta lepiej zaczęli goście, zdobywając trzy punkty z rzędu. Dzięki bardzo dobrej grze w bloku, Pasiaki zdołały wyrównać wynik 5:5. Po kolejnych akcjach, jednopunktowa przewaga utrzymywała się po stronie Projektu. Dopiero blok siatkarzy Asseco ponownie doprowadził do remisu 10:10. Dalsza część seta była bardzo wyrównana. Dopiero przy stanie 16:16, szkoleniowiec Asseco Resovii dokonał podwójnej zmiany. Skutecznym atakiem Kuba Kochanowski dał prowadzenie Pasiakom 21:19. W końcówce pierwszej partii, Resoviacy zdecydowanie zdominowali rywali, seria zwycięskich ataków Klemena Cebulja dała wygraną seta 25:21.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Goście grali dobrze blokiem, natomiast ataki Dusana Petkovicia dawały im punkty. W tej części meczu było dużo równej walki, dobrych akcji z obu stron oraz błędów, zwłaszcza na zagrywce. Resoviacy utrzymywali 2-3 punktową przewagę w środkowej części seta, ale potężna bomba Igora Grobelnego, była zastrzykiem energii dla drużyny ze stolicy. Jego atak dał prowadzenie gościom 18:17. Końcówka seta była strasznie wyrównana, drużyny wymieniały się punkt za punkt. W zespole Projektu prawdziwy popis umiejętności dał Damian Wojtaszek na przyjęciu, jednak to nie wystarczyło. Drużyna gospodarzy okazała się lepsza w grze na przewagi. Po ogromnych emocjach, blok Muzaja na Petkoviciu dał zwycięstwo Pasom 26:24. Resovia prowadziła w meczu już 2:0.

Trzecia partia spotkania, była absolutną dominacją Asseco Resovii. Siatkarze Alberto Giulianiego dobrze spisywali się na zagrywce oraz w grze obronnej. Już na samym początku po zablokowaniu Bartosza Kwolka prowadzili 3:0. Resoviacy wypracowali sobie bezpieczny 4-5 punktowy dystans i nie dali go sobie odebrać ani na chwilę. Rywale ruszyli w pogoń, ale udało im się tylko na chwilę zbliżyć na dystans trzech oczek. Dobra gra blokiem i zagrywką sprawiła, że za chwilę znów gospodarze mieli sporą przewagę 13:8. Resovia miała skuteczniejsze skrzydła, skuteczniejszy środek, lepiej zagrywała, blokowała i broniła. Zespół spisywał się świetnie na każdej pozycji. Po dobrych atakach Muzaja na tablicy wyświetlał się wynik 20:15 i 23:17. Siatkarze z Warszawy byli bezradni wobec tak dobrze grającej Resovii. Piłkę meczową wykorzystał Maciej Muzaj, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20. Była to najlepsza partia w wykonaniu gospodarzy.

Asseco Resovia zagrała bardzo dobry mecz, zwycięstwo na tym etapie było bardzo potrzebne drużynie. W tej fazie rozgrywek, zespół ma na swoim koncie 4 wygrane i 3 porażki. Po 7. kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli, mając 12 punktów. Kolejny świetny mecz rozegrał Maciej Muzaj, który na ten moment wydaje się być głównym liderem zespołu Giulianiego. Kolejny mecz w ramach 8. kolejki, Asseco zagra ze Skrą Bełchatów na wyjeździe. Będzie to trudny mecz, ale także i dobry sprawdzian.

Asseco Resovia – Projekt Warszawa 3:0 (25:21, 26:24, 25:20)

Resovia: Drzyzga, Deroo, Muzaj, Kozamernik, Kochanowski, Cebulj, Zatorski oraz Woicki (libero), Bucki, Szerszeń

Trener Alberto Giuliani.

Projekt: Trynidad, Kwolek, Wrona, Nowakowski, Petković, Grobelny, Wojtaszek oraz Superlak (libero), Blankenau, Janikowski.