poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  Marcin Warchoł inicjatorem przekazania samochodu na rzecz rzeszowskich strażaków

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj przed budynkiem OSP Rzeszów Budziwój, odbyło się przekazanie samochodu z Zakładu Karnego w Rzeszowie na rzecz Strażaków – Ochotników z rzeszowskiego Budziwoja. Przekazanie odbyło się z inicjatywy ministra Marcina Warchoła, za pośrednictwem Urzędu Miasta Rzeszowa Gminy i Miasta Rzeszów.

  W wydarzeniu wzięli udział: dr. hab. Marcin Warchoł – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gen. Jacek Kitliński – Dyrektor Generalny Służby Więziennej, Konrad Fijołek – Prezydent Miasta Rzeszowa, ppłk Krzysztof Kulczycki – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie, Piotr Jarosz – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Rzeszowa, mjr Konrad Łożański – p. o. Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie oraz Zenon Pitera – Naczelnik OSP Rzeszów Budziwój.

  Akcja odbyła się w ramach jednego z elementów kompleksowego „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020” przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

  Dziękuję za dobrą współpracę Panu Prezydentowi, szybko ta akcja została zrealizowana. Od Nas z Resortu Sprawiedliwości, przez Służbę Więzienną, a ręce Pana Prezydenta i przekazanie na jednostkę Budziwój. Także ten łańcuch dobrych rąk jak Państwo widzicie jest dość długi.

  – mówił Marcin Warchoł, inicjator akcji.

  Chciałbym w imieniu rzeszowian, w imieniu budziwojan, którym będzie służył ten wóz, za sprawą prezesa Pitery, serdecznie podziękować Panu Ministrowi, Ministerstwu oraz Panu Generałowi i całej Służbie Więziennej za to, że zdecydowali się na taki gest on będzie bardzo potrzebny tej jednostce.

  – mówił Konrad Fijołek.

  źródło: materiały prasowe

  Służba Więzienna jako instytucja publiczna, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ma możliwość nieodpłatnie przekazać potrzebującym podmiotom lub instytucjom pożytku publicznego te składniki majątku, które jednostce nie będą już potrzebne.

  Przekazujemy ten piękny Renault Master. Sprzęt funkcjonalny, bardzo użyteczny i myślę, że podniesie zarówno poziom bezpieczeństwa, jak i rozszerzy dalej działalność tejże wspaniałej jednostki. Bardzo dziękuję wszystkim za współpracę.

  – mówił dalej Marcin Warchoł, wspominając ogromne zaangażowanie strażaków z Budziwoju w pomoc społeczności.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Przekazany samochód to nie pierwszy dar podkarpackiej Służby Więziennej dla lokalnych społeczności. W ciągu ostatnich czterech lat do podkarpackich gmin i instytucji pożytku publicznego trafiło łącznie 15 pojazdów różnego typu i przeznaczenia – od wycofanych z użytkowania samochodów osobowych, poprzez pojazdy dostawcze aż po sprzęt specjalny – traktory i koparko-ładowarki.

  Niech ten sprzęt służy dobrej sprawie i oby jak najmniej wyjazdów do akcji, bo wiemy, że to zawsze wymaga wiele działań.

  – mówił Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie głos zabrał Naczelnik OSP Budziwój Zenon Pitera, który podziękował w imieniu całego zarządu za przekazany samochód.

  Liczymy na długofalową współpracę, bo tak jak mówię jest 12 jednostek OSP w Rzeszowie, potrzeby są duże.

  – mówił.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com