wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Startuje Szlachetna Paczka

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  W sobotę 13 listopada po raz 20-sty startuje Szlachetna Paczka. W tym dniu stowarzyszenie Wiosna otworzy bazę z opisami rodzin, którym trzeba pomóc.

  Właśnie w tym dniu od godziny 8:00 na stronie szlachetnapaczka.pl zostaną opublikowane historie potrzebujących rodzin. Każdy z nas może zostać darczyńcą.

  Akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Darczyńca wybiera rodzinę ze strony, a następnie wspólnie ze znajomymi, współpracownikami i przyjaciółmi kompletuje Paczkę. Wszystko aby wspomóc potrzebujące rodziny.

  Darczyńcy zazwyczaj nie znają rodzin. Wszystko polega na anonimowości. Wybierając rodzinę nie znamy ich prawdziwych imion, nazwisk i miejsc zamieszkania. Zdarzają się jednak sytuacje, że darczyńca chce spotkać się z rodziną. Wówczas zgodę na kontakt musi wyrazić rodzina. Dostarczenie paczek do rodzin odbywa się podczas tzw. Weekendów Cudów.

  Wówczas to wolontariusze dostarczają do rodzin paczki od darczyńców. Wolontariusze kierując się do rodzin rozmawiają z nimi. Starają się także zobaczyć czy rodzina kwalifikuje się do pomocy. Jednym z głównych czynników w rozmowach jest to, aby zobaczyć to, czy rodzina chce wyjść ze swojej trudnej sytuacji. Wolontariusze nazywają to tzw. Mądrą Pomocą.

  Pomóc jako darczyńca mogą osoby indywidualne, firmy, grono znajomych. Zdarza się, że na pomoc decydują się stowarzyszenia, instytucje samorządu terytorialnego, czy administracji publicznej. Akcję wspierają również osoby publiczne m.in. sportowcy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com