środa, 28 lutego, 2024
+

  Prof. Tomasz Siwowski został laureatem prestiżowej Nagrody Konferencji Dni Betonu

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas tegorocznej edycji Konferencji Dni Betonu, prof. dr hab. inż. Tomasz Siwowski z Politechniki Rzeszowskiej, otrzymał Betonowego Oskara. To ogromne wyróżnienie dla osób i instytucji o znaczącym dorobku w zakresie technologii betonu zarówno w obszarze nauki, jak i rzeczywistych realizacji obiektów budowlanych.

  „Dni Betonu” to ogólnopolska konferencja naukowo – techniczna, podczas której odbywają się wykłady i prezentacje pokazujące współczesne tendencje w rozwoju materiałów i technologii betonowych. Uczestnicy konferencji mogą wziąć udział w pokazach technologicznych, debacie dotyczącej najbardziej aktualnych wyzwań technicznych i uwarunkowań gospodarczych branży budowlanej. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się 11-13 października 2021r. w Wiśle.

  Od ponad 30 lat projektuję i buduję mosty z różnych materiałów, oczywiście najwięcej z betonu. Idąc śladami swojego szefa, prof. Andrzeja Jarominiaka, zawsze starałem się łączyć doświadczenia z uczelni z praktyką zawodową. Dzięki temu udało mi się wdrożyć, często po raz pierwszy w naszym kraju, betony niekonwencjonalne i łączyć je z innymi różnymi niekonwencjonalnymi materiałami budowlanymi. Wśród tych pionierskich realizacji były m.in. pierwsze wzmocnienia mostów betonowych materiałami kompozytowymi, mosty z betonu lekkiego, mosty z betonu samozagęszczalnego czy ostatnio mosty hybrydowe kompozytowo-betonowe

  -mówił prof. Tomasz Siwowski, odbierając nagrodę

  Profesor Politechniki Rzeszowskiej znalazł się wśród czterech zdobywców Betonowych Oskarów. Laureat Nagrody Konferencji Dni Betonu, Tomasz Siwowski, jest profesorem nauk technicznych, kierownikiem Katedry Dróg i Mostów na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Prowadzi badania w zakresie wdrażania nowych materiałów do budowy i utrzymania infrastruktury drogowej oraz diagnostyki i trwałości obiektów będących elementami infrastruktury. Prof. Tomasz Siwowski kierował wieloma projektami badawczymi oraz realizował usługi badawcze dla administracji drogowej i firm prywatnych. Jest także autorem kilkuset publikacji naukowych z tego zakresu, a także prezesem rzeszowskiej firmy Promost Consulting, zajmującej się projektowaniem i zarządzaniem dużymi inwestycjami infrastrukturalnymi. Za swoje osiągnięcia naukowe i zawodowe otrzymał wiele nagród oraz kilka odznaczeń państwowych. Jest m.in. członkiem Rady Naukowej GDDKiA oraz wiceprzewodniczącym Związku Mostowców RP.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com