9,9 C
Rzeszów
sobota, 1 kwietnia, 2023
+

  Wykład „Kaprysy wszechświata” rozpocznie VI edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania od 2016 roku współpracując z „Tygodnikiem Powszechnym”, realizuje cykl wykładów pt. „Wielkie Pytania w Nauce”. Celem jest chęć pokazania, że efekty pracy naukowców, nie są tylko tematem do dyskusji wśród wąskiego grona specjalistów, ale mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Spotkania organizowane są w formie otwartych, niekomercyjnych wykładów z udziałem autorytetów świata nauki.

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpocznie  VI edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”, od spotkania zatytułowanego „ Kaprysy wszechświata”, na którym zostaną przedstawione rozważania nad teorią superstrun. Wykład rozpocznie się 2 grudnia 2021 roku, w Filharmonii Podkarpackiej o godzinie 17.00.

  fot. Biuro prasowe WSIiZ

  Na dość nietypowe spotkanie połączone z koncertem skrzypcowym dr hab. Janusza Wawrowskiego, zaprasza ks. prof. Michał Heller takimi słowami:

  Wyobraźmy sobie szalonego skrzypka, który by chciał na swoim instrumencie wygrać całą fizykę: nie matematycznymi wzorami, lecz muzyką…

  Gośćmi spotkania będą: ks. prof. Michał Heller – kosmolog, filozof i teolog, profesor honorowy WSIiZ oraz dr hab. Janusz Wawrowski – jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków, pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali promujących muzykę polską oraz wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

  Wykład połączony zostanie z koncertem skrzypcowym, podczas którego dr hab. Janusz Wawrowski, solowo wykona utwory:

  Johanna Sebastiana Bacha: Partita Nr 3 E-dur BWV 1006, części wybrane: Gavotte en Rondeau, Menuet I, Menuet II, Bourrée, Gigue,

  Niccolò Paganiniego: Kaprysy Nr 2 h-moll, Nr 13 B-dur, Nr 20 D-dur, Nr 24 a-moll,

  Krzysztofa Pendereckiego: Cadenza for violin solo,

  Grażyny Bacewicz: Il Capriccio.

  Spotkanie poprowadzi publicysta „Tygodnika Powszechnego” red. Wojciech Bonowicz.

  Warunkiem udziału w wydarzeniu będzie przekazanie organizatorom przy wejściu na teren Filharmonii biletu wstępu, który można nabyć na stronie internetowej oraz wypełnionego oświadczenia dot. COVID-19.

  Link do nabycia biletu: https://wielkiepytania.wsiz.pl/wpwn/wydarzenia/kaprysy-wszechswiata/rejestracja

  Link do pobrania oświadczenia: https://wsiz.edu.pl/wp-content/uploads/2021/11/oswiadczenie_COVID.pdf

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com