sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Wykład „Kaprysy wszechświata” rozpocznie VI edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”

    Polecamy

    Dawid Micał
    Dawid Micał
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
    - Reklama -

    Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania od 2016 roku współpracując z „Tygodnikiem Powszechnym”, realizuje cykl wykładów pt. „Wielkie Pytania w Nauce”. Celem jest chęć pokazania, że efekty pracy naukowców, nie są tylko tematem do dyskusji wśród wąskiego grona specjalistów, ale mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Spotkania organizowane są w formie otwartych, niekomercyjnych wykładów z udziałem autorytetów świata nauki.

    Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpocznie  VI edycję cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”, od spotkania zatytułowanego „ Kaprysy wszechświata”, na którym zostaną przedstawione rozważania nad teorią superstrun. Wykład rozpocznie się 2 grudnia 2021 roku, w Filharmonii Podkarpackiej o godzinie 17.00.

    fot. Biuro prasowe WSIiZ

    Na dość nietypowe spotkanie połączone z koncertem skrzypcowym dr hab. Janusza Wawrowskiego, zaprasza ks. prof. Michał Heller takimi słowami:

    Wyobraźmy sobie szalonego skrzypka, który by chciał na swoim instrumencie wygrać całą fizykę: nie matematycznymi wzorami, lecz muzyką…

    Gośćmi spotkania będą: ks. prof. Michał Heller – kosmolog, filozof i teolog, profesor honorowy WSIiZ oraz dr hab. Janusz Wawrowski – jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków, pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali promujących muzykę polską oraz wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

    Wykład połączony zostanie z koncertem skrzypcowym, podczas którego dr hab. Janusz Wawrowski, solowo wykona utwory:

    Johanna Sebastiana Bacha: Partita Nr 3 E-dur BWV 1006, części wybrane: Gavotte en Rondeau, Menuet I, Menuet II, Bourrée, Gigue,

    Niccolò Paganiniego: Kaprysy Nr 2 h-moll, Nr 13 B-dur, Nr 20 D-dur, Nr 24 a-moll,

    Krzysztofa Pendereckiego: Cadenza for violin solo,

    Grażyny Bacewicz: Il Capriccio.

    Spotkanie poprowadzi publicysta „Tygodnika Powszechnego” red. Wojciech Bonowicz.

    Warunkiem udziału w wydarzeniu będzie przekazanie organizatorom przy wejściu na teren Filharmonii biletu wstępu, który można nabyć na stronie internetowej oraz wypełnionego oświadczenia dot. COVID-19.

    Link do nabycia biletu: https://wielkiepytania.wsiz.pl/wpwn/wydarzenia/kaprysy-wszechswiata/rejestracja

    Link do pobrania oświadczenia: https://wsiz.edu.pl/wp-content/uploads/2021/11/oswiadczenie_COVID.pdf

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com