poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Cykl turniejów futsalowych – IV edycja Programu „Sport dla Wszystkich”

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Najbliższy miesiąc upłynie na Podkarpaciu pod znakiem futsalu. W ramach IV edycji programu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Sport dla Wszystkich, odbędzie się 7 imprez futsalowych dla różnych grup wiekowych. Pierwszy turniej już 11 listopada w Cmolasie!

  Nadchodzi zima, więc piłka nożna przenosi się pod dach hali sportowej. W ramach IV edycji programu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej „Sport dla Wszystkich” czekają nas wielkie emocje. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się kilkadziesiąt drużyn. Już 11 listopada w Cmolasie rozegrany zostanie pierwszy z siedmiu zaplanowanych turniejów futsalowych. Pozostałe odbędą się kolejno w Kańczudze, Dynowie, Sanoku, Dębicy oraz Tarnobrzegu.

  fot. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej

  Wygrana może okazać się dla zwycięskiej drużyny przedwczesnym prezentem mikołajkowym,  bowiem turniej finałowy zaplanowano na 5 grudnia w Pilźnie.

  Celem turnieju jest propagowanie wśród dzieci aktywności sportowej i zasad fair play. Udział w zawodach mogą wziąć zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi oraz dziewczynki 2008 i młodsze. Rozgrywki odbywają się według przepisów obowiązujących w futsalu, a w fazie eliminacyjnej, drużyny zostają podzielone na grupy. Najlepsi spotkają się w Pilźnie i powalczą o tytuł najlepszej drużyny futsalowej w swojej kategorii wiekowej.

  Organizatorzy zapewniają wyżywienie dla każdego zawodnika oraz sędziów, puchary, statuetki, opiekę medyczną, fotorelację z meczów i wiele innych atrakcji.

  Koordynator cyklu imprez z ramienia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Adam Onyszczuk, powiedział kilka słów na temat wydarzenia:

  Bardzo się cieszę, że możemy kolejny rok organizować turnieje futsalowe wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Poprzednie lata pokazały, że drużyny chętnie zgłaszają się na nasze imprezy. Jestem przekonany, że w tym roku również trenerzy i zawodnicy będą zadowoleni z poziomu organizacji. Cały nasz zespół będzie starał się, aby każdy z młodych zawodników zapamiętał turniej futsalowy. Oprócz turnieju przygotowaliśmy kilka ciekawych niespodzianek.

  Program „Sport dla Wszystkich” 2021 jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Terminy turniejów:

  Cmolas – 11 listopada

  Kańczuga – 13 listopada

  Dynów – 14 listopada

  Sanok – 20 listopada

  Wojewódzki Puchar Polski kobiet w Futsalu – Dębica, 27 listopada

  Wojewódzki Puchar Polski mężczyzn w Futsalu – Tarnobrzeg, 28 listopad

  Turniej finałowy – Pilzno, 5 grudnia

  fot. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com